Wieści Auto Lifestyle

Bunt robotów? Tesla zamknęła kierowców we własnych autach…1 min read

4 września 2019 2 min read

Bunt robotów? Tesla zamknęła kierowców we własnych autach…1 min read

To się musiało kiedyś wydarzyć, a takich sytuacji będzie coraz więcej i to w różnych dziedzinach życia. Niektórzy właściciele Tesli zostali zablokowani w swoich samochodach. Wszystko za sprawą aplikacji, która po prostu padła.

Technologia ma nam pomagać, to nie ulega wątpliwościom. Jesteśmy wdzięczni wynalazcom i programistom z całego świata za wymyślanie kolejnych rozwiązań, które ułatwiają nam życie. Wszystko jednak pada niczym domek z piasku, kiedy takie sprzęty zawodzą. Wyobraźcie sobie, że Wasz samochód się buntuje i zamyka Was wewnątrz pojazdu.

Aplikacja najprawdopodobniej przestała działać z powodu aktualizacji. Kilku właścicieli Tesli miało na szczęście telefony i pierwsze co zrobili, to ruszyli na Twittera, aby wywołać pospolite ruszenie. Aplikacja Tesli wylogowała użytkowników, ponowne zalogowanie, a tym samym odblokowanie samochodu nie było już możliwe.

t1

Sytuację najlepiej obrazuje wykres z serwisu Downdetector, który monitoruje awarie oprogramowania na całym świecie. Pokazuje on, że wiele osób zgłosiło awarię oprogramowania Tesli w jednym momencie.

t2

Oczywiście Tesla ma takie zabezpieczenia, że możliwe jest odblokowanie samochodu bez dostępu do aplikacji, czy też Internetu. Niestety niektórzy kierowcy nie mają przy sobie karty ani breloczka, które umożliwiają odblokowanie samochodu. Musieli zatem grzecznie czekać na usunięcie awarii.

Normalne jest, że aktualizacje systemu i aplikacji są konieczne, ale Tesla powinna znaleźć rozwiązanie jak w przyszłości unikać takich sytuacji. Sposobem może być wcześniejsze informowanie o planowanych konserwacjach bądź jakaś alternatywna metoda uruchamiania pojazdu.

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x