Auto Wieści

Buick Electra powraca po latach. Teraz będzie futurystycznym i luksusowym SUV-em2 min read

5 października 2020 3 min read

Buick Electra powraca po latach. Teraz będzie futurystycznym i luksusowym SUV-em2 min read

Dzięki Tesli amerykański rynek pojazdów elektrycznych stał się nam bardzo bliski. Dlatego też chcemy Wam pokazać ciekawy prototyp, który ostatnio zaprezentowano. To Buick Electra, który wraca w postaci elektrycznego i luksusowego SUV-a.

Koncern General Motors planuje wypuszczenie kilku elektrycznych pojazdów pod kilkoma swoimi markami. Przedstawiciele firmy mają sentyment to dawnej motoryzacji. Postanowili wskrzesić nie tylko Hummera, ale również zapomnianą (a u nas raczej nieznaną) Electrę. Buick Electra to samochód dostępny przez dziesięciolecia. Był nowoczesny i futurystyczny. Jego pierwsza generacja zadebiutowała na początku lat sześćdziesiątych. Była jednak sedanem, teraz nowa Electra wróca w postaci luksusowego SUV-a.

Buick Electra

Buick Electra to krok w przyszłość koncernu GM

Oczywiście pewnie wiecie, że kilka modeli Buick oferowanych obecnie na rynku amerykańskim to odpowiedniki europejskich modeli Opla. Buick Regal jest bliźniaczym modelem naszej Insignii a Buick Encore do nasza Mokka. Jest kilka prototypów, których można pozazdrościć Amerykanom. Jest nim na przykład zapowiadany od kilkunastu miesięcy Buick Avista czy całkiem elektryczny Enspire.

Buick Electra

General Motors jakiś czas temu komunikowało czym będzie Buick w portfolio marki. Chociaż „limuzyny” to nadal ważny element rynku, teraz Buick koncentrować się będzie w głównej mierze na SUV-ach klasy premium. Oczywiście szybko dołączą do tego również pojazdy elektryczne jak pokazany kilka miesięcy temu Enspire oraz najnowsza Electra.

Buick Electra

Wspomniany Buick Electra to model, który ma wyznaczyć kierunek firmie. Będzie nowoczesny i zerwie z „salonowym” stylem firmy. Wielkie ekrany, nowoczesne i zgodne z ekologią materiały oraz fascynująca struktura to coś, co ma być teraz synonimem firmy.

Buick Electra

Nowy pojazd pokazany został na targach motoryzacyjnych w Pekinie, gdzie zobaczyliśmy wcześniej nowy SUV Hondy. Nie zdradzono zbyt wielu szczegółów na temat nowej Electry, ale z prywatnych rozmów dziennikarzy, którzy byli na miejscu wynika, że to „coś więcej niż tylko koncept”. Wiadomo natomiast, że model ten oparty będzie o akumulatory Ultium. Dzięki temu możliwe będzie osiągnięcie zasięgu nawet 655 km zasięgu. Wiadomo też, że silniki połączone w układzie napędowym dostarczą w zależności od wersji nawet 435 kW mocy (592 KM). Ma to pozwolić na przyspieszanie do setki w czasie krótszym niż 4,3 sekundy.

Buick Electra Buick Electra Buick Electra

Czekamy na kolejne doniesienia na temat tego wyjątkowego pojazdu.
Więcej informacji znaleźć można w informacji prasowej.