Wieści

Rower zablokujesz ściągając wyświetlacz. Bosch eBike Systems dostaje nowe funkcje2 min read

14 sierpnia 2023 2 min read

Rower zablokujesz ściągając wyświetlacz. Bosch eBike Systems dostaje nowe funkcje2 min read

Po wielkiej czerwcowej zapowiedzi systemowych nowości przyszła pora na obiecane aktualizacje. Bosch eBike Systems wprowadza nowe funkcje i aktualizuje te stare. Zobacz co nowego!

Poprzednio widzieliśmy wielką zapowiedz nowości w systemie Bosch eBike Systems — to głównie całkiem mały dyskretny silnik SX oraz nowe baterie. Były też informacje na temat nowych funkcji a ja skutecznie zaliczyłem szkolenie, które poznało poznać mi ten system dogłębnie.. Te właśnie wprowadzane są na rynek.

Aktualizacja i nowe funkcje

Oczywiście głównymi beneficjentami aktualizacji będą posiadacze najnowszej wersji silnika i generacji systemu. Bosch nie zapomniał jednak również o swoich starszych klientach. Dla nich też przygotowano aktualizację, chociaż nie jest ona już tak spektakularna.

Bosch eBike Systems

Dla użytkowników rowerów elektrycznych z silnikiem najnowszej generacji przygotowano aktualizacje, która wprowadza dwie kluczowe funkcje, zapowiedziane jakiś czas temu.

Bosch eBike Systems

Pierwsza to możliwość konfiguracji wyglądu ekranów dla wyświetlaczy Kiox 300 oraz nowego Kiox 500. Od teraz za pośrednictwem aplikacji na telefonie można zmieniać kolejność, układ i typ prezentowanych danych.

Druga nowość dotyczy możliwości blokowania roweru. Bosch wprowadził w swoim systemie możliwość fizycznej blokady. Po aktualizacji będzie można zablokować i odblokować rower za pomocą aplikacji oraz wyświetlacza Kiox. W celu zablokowania roweru przy pomocy wyświetlacz wystarczy wypiąć go z gniazda, a rower zostanie zablokowany! Po ponownym podłączeniu automatycznie się odblokuje.

Pod tym adresem znajdziecie więcej informacji.

Wiem już, ile kosztuje przejechanie 100 kilometrów elektrycznym rowerem. To śmieszna kwota!

Bosch Nyon

Bosch Nyon
Bosch Nyon

Zaskakująca jest jednak aktualizacja, która dostępna jest dla użytkowników komputerów Nyon. To sprzęt wyświetlacz, który nie jest już obecnie stosowany w nowych modelach. Ja dzięki zestawowi retrofit, zastąpiłem nim Intuvie, która fabrycznie wchodziła w skład specyfikacji mojego Treka. Przyznam się, że po zeszłorocznych aktualizacjach, które przyniosły wiele nowych funkcji (wraz z obsługą Apple Watch), nie spodziewałem się dalszego wsparcia. Bosch dba jednak o każdego swojego klienta, tym samym wypuszcza kolejną aktualizację. Ta jednak już tak nie jest tak istotna — zawiera pomniejsze poprawki i ulepszenia oraz

Pełną listę poprzednich zmian można znaleźć pod tym aresem.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x