Aktualności

Bosch eBike Systems z kolejną aktualizacją (maj). To znowu wiele nowości!5 min czytania

24 maja 2024 4 min read

Bosch eBike Systems z kolejną aktualizacją (maj). To znowu wiele nowości!5 min czytania

Już są! Kolejne nowości, które przynosi nam aktualizacja aplikacji Bosch Flow oraz Bosch eBike Systems. Może to zabrzmieć jak reklama, ale ten artykuł nią nie jest. To szczera opinia, bo tak fantastycznego wsparcia, nie oferuje żaden inny producent. Bosch znów wysyła nam aktualizację, która przynosi sporo nowości. Poniżej znajdziecie wypis tych najciekawszych.

Tym razem w komunikacie dla mediów. Jest mały rozdźwięk, bo w głównej informacji znalazłem sporo nowości, ale brakowało mi tej jednej, o której informowały zagranicznej media. One nie podawały jednak informacji z polskiej strony. Spróbowałem jednak połączyć je wszystkie, bo sprawdziłem osobiście ich dostępność.

Bosch eBike Systems z aktualizacją na maj (wersja Flow 1.21.3)

Słysząc aktualizacja, myślimy poprawki błędów. W przypadku Bosch eBike Systems to tłuste nowości i usprawnienia, które rozwijają system i usprawniają korzystanie z elektrycznego roweru. Nie przedłużając już, podaje je kolejno.

Tryb portretowy (pionowy) w ekranie Ride

Bosch eBike Flow

Ekran Ride po połączeniu roweru i smartfona pozwala śledzić wszystkie najważniejsze dane telemetryczne, oraz status roweru. Daje też dostęp do przyjaznej nawigacji. Niestety dostępny był on tylko w wersji wyświetlanej poziomo. Bosch dostrzegł jednak, że sporo użytkowników woli wyświetlać ten ekran w pozycji portretowej (pionowej). To genialna zmiana i prywatnie bardzo ją doceniam!

Więcej informacji na stronie Bosch

Nawigacja z dźwiękami i komunikatami głosowymi

To jest przełomowa funkcja. Docenią ją osoby, które poruszają się z wykorzystaniem nawigacji na ekranie. Teraz orientacja będzie znacznie prostsza i nie będzie trzeba stale śledzić drogi na ekranie, co pozwoli jechać bez rozpraszania uwagi. To olbrzymie ułatwienie i dodatkowe bezpieczeństwo.

Bosch eBike Systems Bosch eBike Systems

Wskazówki i zmiany kierunku jazdy będą sygnalizowane w postaci krótkich dźwięków lub instrukcji głosowych. Dźwięki i ustawienia można łatwo ustawić na ekranie, odpowiednią opcję widać na ekranie powyżej. Dostęp do tej funkcji jest możliwy na ekranie Ride. Dźwięki, będą się wydobywać za pośrednictwem naszego smartfona.

Zaktualizowano również wyświetlacz Kiox 300: oprócz przebiegu trasy w postaci linii ekran nawigacji pokazuje teraz również przydatne szczegóły, takie jak skrzyżowania i zjazdy – na przykład rowerzyści górscy mogą teraz dokładnie ustalić, gdzie trzeba skręcić na nieznanym rozwidleniu szlaków; działa to również w przypadku wszystkich innych tras. Gdyby jednak rowerzysta zboczył z zaplanowanej trasy, nowa funkcja zmiany trasy w ciągu kilku sekund automatycznie wyznaczy alternatywną drogę zgodnie z kierunkiem jazdy. Funkcja ta jest również dostępna do nawigacji w aplikacji eBike Flow.

Spersonalizowana nawigacja

Planowanie trasy do celu wykorzystuje teraz dane użytkowników. Nie trzeba się jednak obawiać. Podstawą rekomendacji są zebrane anonimowo dane wszystkich użytkowników aplikacji. Po zakończonym przejeździe możemy ocenić, czy zaproponowana trasa nam się podobała, i pomóc w ulepszeniu rekomendacji. Aplikacja uczy się też na postawie ostatnio przejechanych tras oraz naszych nawyków. Dzięki temu dane jak czas dojazdu wyświetlane są bardziej akuratnie.

Aplikacja Bosch Flow dla rowerów z systemem Bosch eBike Systems. Nowe możliwości dla twojego elektryka, które trzeba poznać!

Zawsze wiadomo, gdzie jest rower

Wprowadzono nową funkcję Parking. Dzięki niej wyświetlana jest nazwa ulicy i miejsce, gdzie zaparkowany jest rower, bezpośrednio na ekranie głównym w aplikacji Flow. Stuknięcie nazwy ulicy otwiera mapę z dokładną lokalizacją. Do skorzystania z tej funkcji konieczne jest posiadanie zainstalowanego ConnectModule.

Nowe ekrany Ride do pomiaru mocy

Na ekranie Ride dostępne są nowe ekrany, które wyświetlają aktualną kadencję, moc oraz różnicę wysokości. Wybaczcie, ale zrzuty ekranu robiłem podczas postoju, więc nie pokazują danych.

Innowacje dla użytkowników iPhone’ów

Nowa aktualizacja daje dodatkowe możliwości, użytkownikom iPhone’ów. Dotyczy to ważnych powiadomień, które nie będą pomijane przez system (np. gdy wyłączymy dźwięki w czasie spotkania). Przykładowo w czasie kradzieży naszego roweru pojawią się odpowiednie powiadomienia i odtworzony zostanie dźwięk. Aby móc skorzystać z tej funkcji, konieczne jest aktywowanie Alertów krytycznych w menu ustawień iPhone’a. Dodano również możliwość edytowania nazw aktywności w aplikacji Flow.

Podsumowanie nowych funkcji:

 

Funkcja Opis Zastosowanie
Nawigacja głosowa / instrukcje głosowe Wskazówki informujące o skrętach głosowo lub dźwiękiem Umożliwia nawigację bez konieczności spoglądania na wyświetlacz
Zmiana trasy zgodnie z kierunkiem jazdy Szybkie wyznaczanie alternatywnej trasy Zwiększenie komfortu podczas nawigacji
Kiox 300: lepsze wyświetlanie nawigacji Informacje o trasie uzupełnione o szczegóły Łatwiejsze rozpoznawanie rozwidleń itp.
Dark Map Ciemniejszy wygląd szczegółów mapy Zapobiega oślepieniu podczas jazdy w ciemności i zmniejsza zużycie energii przez smartfon
Inteligentna i spersonalizowana nawigacja Nawigacja sugeruje trasę dostosowaną do potrzeb użytkowników rowerów elektrycznych Wygodna, spersonalizowana nawigacja
Zoptymalizowane obliczanie czasu przyjazdu W obliczeniach uwzględniane są ostatnio przejechane trasy i aktualny przejazd Zapewnia bardziej wiarygodne informacje o czasie; system stale się uczy
Funkcja parkowania Wskazuje położenie roweru bezpośrednio na ekranie głównym, umożliwiając szybkie przejście do wyświetlania mapy Pokazuje dokładną lokalizację i pomaga znaleźć rower
Nowe wskazanie na ekranie Ride: częstotliwość pedałowania i moc Wyświetlanie danych fitness na ekranie Ride Czytelny wyświetlacz pomaga zoptymalizować jazdę i poziom sprawności
Nowy wyświetlacz w ekranie Ride: różnice wysokości Wyświetlanie danych o terenie na ekranie Ride Czytelny wyświetlacz pomaga zoptymalizować jazdę i poziom sprawności
Aktywowanie powiadomień krytycznych (tylko iOS) Umożliwia wyświetlanie ważnych informacji również na zablokowanym ekranie Zapewnia powiadomienia o krytycznych zdarzeniach, takich jak kradzież
Zmiana nazw aktywności (tylko iOS) Zmiana nazw zapisanych aktywności na rowerze elektrycznym Umożliwia opis i ocenę, także za pomocą emotikonów

 

Aktualizację można pobrać za pośrednictwem aplikacji eBike Flow, dostępnej do pobrania w odpowiednim sklepie z aplikacjami bez dodatkowych opłat. Do korzystania z aplikacji eBike Flow konieczny jest system iOS 15 lub Android 8.0.

Artykuł opiera się na materiałach Bosch eBike Systems. Pełna treść komunikatu dostępna jest pod tym adresem.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x