Auto Wieści

BMW iX3 – ruszyła polska przedsprzedaż. Zaglądamy do konfiguratora elektrycznego SUV-a2 min read

9 września 2020 2 min read

BMW iX3 – ruszyła polska przedsprzedaż. Zaglądamy do konfiguratora elektrycznego SUV-a2 min read

W Polsce ruszyła przedsprzedaż BMW iX3, czyli elektrycznego SUV-a, co wiąże się z udostępnieniem konfiguratora. Podstawowa cena za elektrycznego SUV-a zaczyna się od 282 900 zł.

W lipcu marka BMW zaprezentowała swojego pierwszego elektrycznego SUV-a iX3. Na polskiej stronie producenta pojawiła się właśnie możliwość zamawiania auta w przedsprzedaży, a także jego skonfigurowania. Bez względu na konfigurację iX3 wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 210 kW, generujący 286 KM. Układ napędowy sprzężony jest z automatyczną skrzynią biegów. Producent deklaruje zasięg iX3 na poziomie 460 km (w cyklu WLTP).

BMW iX3

BMW iX3 w wersji Inspire

Cena BMW iX3 w podstawowym wyposażeniu wynosi 282 900 zł. BMW zauważa, że tyle samo należy zapłacić za doposażony spalinowy odpowiednik (xDrive20d). Wspomniana podstawowa wersja nazwana została Inspiring. Wydawać by się mogło, że skoro wersja podstawowa, to jakaś bieda, ale nic z tych rzeczy. W wersji Inspire BMW iX3 znaleźć w nim można m.in.: reflektory diodowe, 19-calowe felgi 842 Bicolor, Active Protection. Wnętrze w tej wersji jest dość bogate, a zostało wyposażone m.in. w: system wspomagania kierowcy, BMW Live Cockpit Professional z inteligentnym asystentem osobistym BMW, asystenta parkowania, szklany dach panoramiczny, 3-strefową klimatyzację automatyczną, elektryczną regulację foteli z pamięcią fotela kierowcy, ogrzewane fotele przednie, skórzaną kierownicę sportową, bezprzewodową ładowarkę do telefonu.

BMW iX3 w wersji Impressive

Druga wersja wyposażenia BMW iX3 została nazwana Impressive. Producent wskazuje, że jest to rozszerzona wersja Inspire. Wśród wspomnianych rozszerzeń można znaleźć zestaw HiFi Harman Kardon Surround Sound, a także obsługę za pośrednictwem gestów. Warto zauważyć, że spora część wyposażenia, którą znajdziemy w konfiguratorze, jest dostępna w standardzie.

BMW iX3

Ładowanie BMW iX3

Ciekawie prezentuje się kwestia ładowania BMW iX3. W przedsprzedaży producent umożliwia na bezpłatny wybór sposobu ładowania pojazdu. Klienci mogą zdecydować się na Mobilną Stację Ładowania BMW oraz na BMW Wallbox. Pierwsze rozwiązanie jest bardziej mobilne, a także może być podłączone do najzwyklejszego gniazdka elektrycznego. Z kolei BMW Wallbox wymaga montażu. Jednak to właśnie BMW Wallbox umożliwia szybsze naładowanie BMW iX3.

Źródło: BMW

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *