Auto Wieści

BMW iX zadebiutuje oficjalnie już za kilka dni. To będzie naprawdę mocny, elektryczny SUV1 min read

4 listopada 2020 < 1 min read

BMW iX zadebiutuje oficjalnie już za kilka dni. To będzie naprawdę mocny, elektryczny SUV1 min read

Ostatnia premiera BMW iX3 nie zrobiła wrażenia na fanach marki. Nie zrobiła go również na miłośnikach pojazdów EV. Teraz BMW ma w zanadrzu coś, co może zelektryfikować każdą z tych grup. Elektryczny SUV, który do niedawna znaliśmy pod nazwą BMW iNEXT, jest gotowy do rynkowego debiutu jako BMW iX o mocy ponad 600 KM!

Oczywiście spodziewaliśmy się premiery tego samochodu, mało kto jednak sądził, że będzie miała ona miejsce jeszcze przed nowym rokiem. Cole Marzen jeden z lepiej poinformowanych, zagranicznych dziennikarzy motoryzacyjnych donosi za pośrednictwem Twitter, że nastąpi to już za kilka dni.

BMW iX zamiast iNEXT

Wiadomość możecie przeczytać poniżej. Dowiadujemy się z niej, że już za tydzień, 11 listopada (środa) BMW zaprezentuje światu oficjalnie model iX. Cole Marzen twierdzi również, że model ten opierać się będzie na stylistyce znanej wcześniej jako iNEXT, będzie posiadał odmienione wnętrze, które będzie nowocześniejsze oraz zaoferuje trzeci poziom jazdy autonomicznej. Model ten ma zadebiutować w kilku wariantach pojemności akumulatora i mocy. Najmocniejszy będzie miał baterię 120 kWh i moc 610 KM.

Wcześniej inne źródła jak BMW Blog donosiły o trzech wersjach – 230 kW (313 KM), 390 kW (523 KM) oraz 455 kW, czyli 619 KM. Pojazd ma być pierwszym elektrycznym pojazdem firmy napędzanym na obie osie. BMW Blog donosi również, że iX ma być odpowiednikiem spalinowego X5 pod względem bogatego wyposażenia. Wielkością ma jednak być czymś pomiędzy modelem X3 a X5. Co okaże się prawdą? Na te informacje będziemy musieli jeszcze poczekać.

Zdjęcie wyróżniające artykuł to wizualizacja serwisu Carscoops.