Wieści Auto

Będzie się działo! 28 lipca premiera polskich aut elektrycznych2 min read

29 czerwca 2020 2 min read

Będzie się działo! 28 lipca premiera polskich aut elektrycznych2 min read

Wiele się mówiło na temat polskich aut elektrycznych. Temat funkcjonuje od dawna, a w tym czasie docierały do nas różne niepokojące informacje. Nadchodzi jednak moment, aby sprawdzić, czy i czym nas zaskoczy ElectroMobility Poland, które na 28 lipca zapowiedziało premierę polskich aut elektrycznych.

28 lipca będziemy z uwagą obserwować polską scenę motoryzacyjną. Na ten dzień prezes ElectroMobility Poland Piotr Zaremba zapowiedział wydarzenie, w ramach którego zobaczymy 2 auta tej marki. Premiera, w sytuacji zagrożenia koronawirusem, odbędzie się online.

2 modele aut elektrycznych

ElectroMobility Poland zapowiada prezentację dwóch modeli aut elektrycznych: hatchbacka oraz SUVa. Projekty zostały przygotowane przez studio Torino Design, które wcześniej pracowało dla m.in. BMW, Suzuki czy Ferrari. Wsparciem dla studia był Tadeusz Jelec, który pracował dla Jaguara, Mazdy oraz Volvo.

Polski elektryk

To bardzo istotny moment projektu, dlatego chcemy, aby miłośnicy motoryzacji mogli zobaczyć efekty wytężonej pracy wielu uznanych specjalistów. Ogłosimy nazwę marki oraz pokażemy prototypy, w których stworzenie byli zaangażowani najlepsi polscy oraz międzynarodowi eksperci. To fantastyczne, że wokół idei polskiego „elektryka” udało nam się zgromadzić tylu znakomitych fachowców. Dla nich to przedsięwzięcie jest nie tylko pracą, ale przede wszystkim ogromną pasją, co doskonale odzwierciedlają nasze modele aut. Jestem przekonany, że wyjątkowy design oraz rozwiązania technologiczne które spełnią światowe standardy znajdą uznanie w oczach odbiorców. Szczegóły wirtualnej premiery i wskazówki jak wziąć udział w transmisji ogłosimy kilka dni wcześniej w naszych mediach społecznościowych.”  – mówi Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.

Przesunięta premiera

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami premiera miała odbyć się w czerwcu tego roku. Jednak spółka jako uzasadnienie przesunięcia terminu podaje aktualną sytuację na świecie, czyli epidemię COVID-19. ElektroMobility Poland, chcąc zachować wszelkie względy bezpieczeństwa, a także pokazać rodzime auta elektryczne, zorganizuje premierę online. Szczegóły na jej temat mają zostać podane w późniejszym terminie.

Zgodnie z informacjami podanymi przez spółkę, produkcja aut elektrycznych ma rozpocząć się w 2023 r.


Autorem artykułu gościnnego jest Jarosław Konstantynowicz.


Źródło: ElectroMobility Poland.

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *