Wieści

Autopilot Tesli rozpoznaje i pokazuje animowanych pieszych2 min read

28 maja 2020 < 1 min read

autor:

Autopilot Tesli rozpoznaje i pokazuje animowanych pieszych2 min read

Tesla słynie z tego, że co chwila aktualizuje oprogramowanie w swoich samochodach dodając nowe usprawnienia. Niedawno zaktualizowała swoją wizualizację jazdy napędzaną Autopilotem i tym razem oferuje nową, świetną animację pieszych poruszających się przed samochodem.

Wizualizacje jazdy Autopilota są pokazują to, co widzi komputer system wizyjny Tesli. W aktualizacji zatytułowanej „Full Self-Driving Sneak Preview” pod koniec ubiegłego roku Tesla wprowadziła serię udoskonaleń wizualizacji jazdy. Wizualizacja jazdy może teraz wyświetlać dodatkowe obiekty, w tym światła stop, znaki stop i wybrane oznaczenia dróg. Co ważne jest to tylko wizualizacja, ponieważ znaki stop i wizualizacje świateł stop nie zatrzymają samochodu, ale to kolejny krok w autonomiczność pojazdów.

Wykrywanie koszów na śmieci i pieszych

Od tej aktualizacji zaobserwować można jeszcze kilka poważnych ulepszeń wizualizacji jazdy Autopilota. Tesla jest lepsza teraz w wykrywaniu nie tylko okolicznych samochodów, ale także wielu innych obiektów, takich jak stożki, kosze na śmieci i inne nieożywione obiekty, których należy unikać. A w ostatnich aktualizacjach oprogramowania właściciele Tesli zauważyli, że producent samochodów zaktualizował animacje pieszych w ramach wizualizacji. Pierwsza wersja pokazywała pieszych, którzy  wyglądali jak figury szachowe poruszające się po planszy w wizualizacjach jazdy Autopilota Tesli i wtedy faktycznie zostały wykryte i pokazane na ekranie. W najnowszych aktualizacjach Tesla reprezentuje je za pomocą znacznie bardziej złożonych animacji, które pokazują imponująco poruszanie się pieszych po ekranie.

YouTuber Black Tesla zamieścił ciekawe wideo z serią przykładów nowej wizualizacji jazdy Autopilotem:

Jak na razie wizualizacje jazdy Autopilotem nie są ważną częścią podróżowania tym samochodem – ponieważ trzeba się skupić na tym, co za szybą. Na razie służą one jednak jako doskonały budowniczy zaufania do funkcji autopilota Tesli i ewentualnego systemu samodzielnej, autonomicznej jazdy. Z każdą aktualizacją Tesla zbiera dodatkowe informacje o tym, co się dzieje w każdym pojeździe. Te dane służą firmie w rozwijaniu swojego Autopilota. Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: electrek.co