Rowery Wieści

Ampler odświeża portfolio elektrycznych rowerów. Są jeszcze lepsze i nikt nie zauważy, że to elektryki!3 min read

22 marca 2022 3 min read

Ampler odświeża portfolio elektrycznych rowerów. Są jeszcze lepsze i nikt nie zauważy, że to elektryki!3 min read

No dobrze, sprawne oko to wychwyci. Ale to dlatego, że te rowery są wyjątkowo piękne. W tym roku zdecydowano się odświeżyć linie produktów firmy Ampler. Na rynek trafi 5 różnych modeli, które przynoszą naprawdę sporo nowości. Na cenę też nie można  narzekać!

O tym wyjątkowo ciekawym estońskim producencie już kiedyś pisaliśmy. W poprzednim wpisie przybliżyliśmy kulisy powstania firmy i cele, jakie jej przyświecają. Nie sądziliśmy jednak (no może troszkę), że ta firma odniesie aż tak wielki sukces. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy firma może pochwalić się nie tylko zwiększeniem sprzedaży, ale również pozyskaniem 7.4 miliona Euro z funduszy inwestycyjnych. Dzięki temu firma jest warta już 47 milionów Euro! Stała się też chlubą wśród estońskich firm, zauważa to również Prezydent Estonii — Kersti Kaljulaid, który miał okazje odwiedzić firmę i podróżować na jej rowerach.

I think bicycles have the power to change the world and save our planet, but also save us as healthy human beings. Being outside, for me being on my bike, this is a special feeling and I’m so happy that Ampler makes this feeling possible for more people. — Kersti Kaljulaid.

5 nowych rowerów dla każdego od Ampler

Ampler mocno się napracował przy projektowaniu nowych rowerów. Idea jest dalej taka sama — stworzenie elektrycznego, miejskiego roweru, który będzie dobrze wyglądał i dobrze działał. Misja zakończona pełnym sukcesem. Nowa linia rowerów to aż 5 modeli:

  • Juna – elektryczny singlespeed o wadze 16,5 Kg i ramie pozwalającej zająć zrelaksowaną pozycję.
  • Axel – szybki i zwinny singlespeed o wadze 16,3 Kg, stworzony jako typowy commuter.
  • Curt – to rower sportowy z 11 przełożeniami i niskiej wadze (14.4 kg / 15.7 kg w zależności od wariantu).
  • Stout – rower uniwersalnego zastosowania pozwalający na jazdę z wyprostowaną pozycją.
  • Stellar – to wersja Stout ale z ramą o niskim przekroju i takiej samej wadze 17.8 Kg i 9 przełożeniach.
Ampler

W zależności od wersji rowery posiadają różne wyposażenie. Łączy je jednak te sam świetny silnik w tylnym kole o mocy 250 W i momencie obrotowym 45 Nm. Bateria zintegrowana z ramą ma pojemność 336 Wh (architektura 48 V) co ma pozwolić na 50-100 km zasięgu w zależności od trybu. W przypadku rowerów Ampler napęd wykonano tak, że bez wspomagania silnik nie stawia żadnych oporów.

Ampler

Nowościami są też w zależności od wybranego modelu — karbonowy widelec, wewnętrzne prowadzenie przewodów, nowe hamulce tarczowe od Shimano, nowe mocniejsze lampy LED oraz wyświetlacz informacyjny zintegrowany w ramą (co wygląda naprawdę świetnie). System roweru pozwala na komunikację ze smartfonem, co zwiększa jego możliwości i daje również dostęp do śledzenia roweru dzięki wbudowanemu GPS (który powiadomi również o kradzieży roweru).

Ampler Ampler

Ampler minimalnie zwiększył cenę swoich rowerów. Biorąc jednak pod uwagę listę nowości i usprawnień jest ona więcej niż tylko usprawiedliwiona. Za najtańszy model w serii trzeba zapłacić 2490 Euro (12 200 zł). Za najdroższy model 3190 Euro (blisko 15 000 zł). Biorąc pod uwagę wzrost cen na rynku rowerowym oraz brak dostępnych rowerów, to nadal całkiem dobra oferta dla osób szukających czegoś wyjątkowego. Każdy z rowerów dostępny jest od ręki. Doręczenie roweru trwa od 7 do 14 dni, a przesyłka jest bezpłatna. Podobnie jak zwrot roweru w ciągu 14 dni od dostarczenia.

Ampler

Więcej informacji można uzyskać na stronie Ampler.

 

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x