UTO Wieści

Ampler to rowery elektryczne, które zdobywają Europę. Są proste i stosunkowo tanie2 min read

14 lipca 2020 2 min read

Ampler to rowery elektryczne, które zdobywają Europę. Są proste i stosunkowo tanie2 min read

Ampler to estoński producent rowerów, który w ofercie ma jedynie 3 model rowerów elektrycznych. Strategia działania firmy i planowana ekspansja na inne kraje sprawia, że warto poznać jego ofertę, może wkrótce zobaczymy rowery Ampler na ulicach polskich miast.

Estoński producent rowerów elektrycznych zasłynął na rynku kilkoma śmiałymi posunięciami. Śmiałe są też przyszłe plany rozwoju i tworzenia nowych, ciekawszych rowerów. Firma stale się rozrasta, zdobywa nowe rynki i imponuje rozmachem. Przyjrzymy się wspólnie tej niegdyś malutkiej firmie.

Ampler z Estonii do Europy

Jak wiele innych (w tym opisywany ostatnio Ride1Up), również i ta firma powstała w przyjacielskim gronie. Początkowo w 2014 roku, trójka przyjaciół z Niemiec tworzyła elektryczne rowery dla siebie. Osiągane sukcesy skłoniły ich, by spróbować czegoś na większą skalę. W maju 2016 roku sukcesem zakończyła się kampania finansowania społecznego na portalu Indiegogo. Zebrane zamówienia i co się z tym wiąże fundusze, pozwoliły wypłynąć firmie na szerokie wody.

Ampler

W przeciągu dwóch następnych lat firma sprzedała ponad 1000 rowerów elektrycznych, które oferowano w postaci 3 modeli. Otwarto też firmowe sklepy, utrzymane w modnym stylu. W dużych miastach Europy zdecydowano się otworzyć program testowy, dla osób chcących sprawdzić rowery Ampler w praktyce.

Ampler

W zeszłym roku wiele portali rozpisywało się na temat Ampler. Firma zbierała zgłoszenia od osób chcących przygarnąć za darmo wybrany rower, w zamiar za relację z podróży. Wybrano kilka osób, ale finalnie rowerową wyprawę umożliwiono tylko jednej osobie. Ampler zyskał dzięki temu jednak spory rozgłos (nawet poza Europą).

Ampler

Trzy modele do wyboru

Niemiecka firma kieruje się własnym manifestem. Zakłada on stworzenie klientowi wyboru i uniezależnienie go od tradycyjnych środków transportu. Swoją drogą chyba udało się dotrzymać Amplerowi słowa — ich rowery są świetnie wykonane, solidne i nie tak drogie, jak można by się tego spodziewać w przypadku produktów z manufaktury.

Oferta elektrycznych rowerów składa się z trzech pozycji — Curt, Stout oraz damskiego Stellar. Pierwszy z modeli jest najprostszy, to rower single speed z zasięgiem 70 km oraz niskiej wadze 13,5 kg (w bazowej wersji). Następny w kolejce jest miejski Stout z dziesięciobiegową kasetą, bagażnikiem i zintegrowanym oświetleniem. Ten model dostępny jest też w niesamowitym i zjawiskowym kolorze „pine green”. Ostatni rower to propozycja dla kobiet, dostępny jest w podobnej konfiguracji co Strout, ale o odmiennych kolorach — czerwonym i granatowym (który też wyglądają świetnie).

Wszystkie można kupić poprzez stronę producenta. Wysyłka na terenie Europy jest bezpłatna. Najtańszy model kosztuje 2490 Euro, co po przeliczeniu daje około 11 100 zł.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x