Aktualności Sprzęt i Akcesoria

Wahoo z wielką aktualizacją dla modeli Bolt i Roam2 min czytania

2 kwietnia 2024 2 min read

Wahoo z wielką aktualizacją dla modeli Bolt i Roam2 min czytania

Mylił się ten, kto myślał, że problemy korporacyjne Wahoo pogrążą firmę i jej użytkowników. Kilka dni temu producent komputerów rowerowych Bolt i Roam, zapowiedział arcy ciekawą aktualizację, przynoszącą nowe funkcje!

Wahoo to firma, o której już pisaliśmy kilkukrotnie. Testowaliśmy sprzęt, opisywaliśmy nowości, a nawet przyznaliśmy kiedyś jej nagrodę w naszym redakcyjnym plebiscycie. Od jakiegoś czasu o firmie szarganej wieloma problemami nie było słychać zbyt wiele. Wahoo przypomina o sobie jednak w fantastyczny sposób — dużą aktualizacją oprogramowania dla najnowszych modeli Roam oraz Bolt, która ruszy już tej wiosny!

Aktualizacja dla najnowszych Wahoo Bolt oraz Wahoo Roam

wahoo

Bez zbędnego przedłużania — jest tu kilka naprawdę tłustych, nowych funkcji. Zacznijmy od moim zdaniem najważniejszej. Po aktualizacji oprogramowania najnowsze modele komputerów rowerowych Wahoo będą w stanie sterować kompatybilnymi lampami rowerowymi. Chodzi to o modele wspierające technologię ANT+ jak Bontrager Flare czy Garmin Varia. Po sparowaniu lamp z komputerem będzie można sterować ich włączeniem i wyłączeniem oraz uzyskać na wyświetlaczu informacje o ich statusie jak tryb świecenia czy stan baterii.

Następną ciekawostką jest sterowanie kamerami GoPro. W przypadku nowych kamer tego producenta będzie można skorzystać z funkcji podobnej do sterowania lampami. W tym przypadku z ekranu komputera będzie można zainicjalizować nagrywanie lub wykonać szybko zdjęcie. Dodatkowo na ekranie dostępny będzie wybór trybu nagrywania oraz informacja o jego czasie trwania, ilości pozostałego czasu nagrania (pamięci) oraz poziomie baterii kamery.

wahoo
Powrót króla i jego nowe szaty – odświeżony Wahoo ELEMNT Bolt już jest! Zdaniem wielu to najlepszy komputer rowerowy, jaki można kupić.

Kolejna nowa funkcja jest równie genialna. To możliwość sterowania odtwarzaczem muzycznym sparowanego smartfonu. Może się to wydawać błahostka, ale już nie trzeba będzie wyjmować smartfonu lub klikać na mikroskopijnych słuchawkach, by zmienić kawałek lub wstrzymać muzykę. Teraz można będzie to zrobić z poziomu naszego komputera.

wahoo

Wahoo wprowadza również nowy tryb ciemny. Przyda się on w sytuacjach, gdy mamy trudności z odczytaniem danych z wyświetlacza. Tryb ciemny znacznie to ułatwi.

Ostatnia z nowości dotyczy głównie systemów Wahoo SYSTM i TrainingPeaks. Po aktualizacji będzie można synchronizować je z czterema kolejnymi platformami — Humango, Final Surge, Nolio oraz Join.

Aktualizacja wprowadzana będzie stopniowo i nie obejmuje wszystkich funkcji jednocześnie. Najdłużej będzie trzeba poczekać na obsługę kamer GoPro. Więcej informacji na stronie Wahoo.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x