Aktualności e-Gravel i Szosa

Masz rower z Bosch eBike Systems? Nowa aktualizacja już jest i dodaje konfigurowalne tryby jazdy i nowe funkcje nawigacji dla aplikacji eBike Flow4 min czytania

4 marca 2023 3 min read

Masz rower z Bosch eBike Systems? Nowa aktualizacja już jest i dodaje konfigurowalne tryby jazdy i nowe funkcje nawigacji dla aplikacji eBike Flow4 min czytania

Bosch eBike Systems to po prostu nowy system napędu elektrycznych rowerów od Bosch. Zapowiadane, częste aktualizacje nie są fikcją — kolejna z nich właśnie została opublikowana. Zdradzamy, co wprowadza aktualizacja.

Chociaż sporo jeżdżę na analogowym rowerze czy to zwykłym fitnesie do sklepu, czy też rekreacyjnie na gravelu to nie potrafiłbym już chyba żyć bez elektrycznego Treka. Naprawdę żałuje, że przekonałem się do niego tak późno, o czym już z resztą pisałem.

Niestety mój elektryczny Trek dysponuje silnikiem generacji 3 ze starszego systemu Bosch. Ten nowy, w przypadku którego posługujemy się nazwą Bosch eBike Systems — to ten z silnikami Bosch 4 generacji i nowszymi. Występują one w rowerach wyprodukowanych po 2020 roku. Informacje o tym, której generacji silnik posiadacie w swoim rowerze, znajdziecie w instrukcji, powie to Wam też serwisant w każdym sklepie rowerowym. Niedawno opisaliśmy wszelkie nowości, którymi dysponuje system Boscha, jak blokady, alarmy i ABS.

Treść przesłanej do nas wiadomości prasowej:

Nowa aktualizacja Bosch eBike Systems

Bosch eBike Systems przedstawia aktualizację inteligentnego systemu 

Dodaje konfigurowalne tryby jazdy i nowe funkcje nawigacji dla aplikacji eBike Flow

Na codziennych trasach przez miasto, na przyjemnych wycieczkach po okolicy lub na sportowych przygodach w górach – Bosch eBike Systems zapewnia rowerzystom zintegrowany system napędowy, składający się z jednostki napędowej, akumulatora, wyświetlacza i aplikacji. Radość z ruchu, wyjątkowe wrażenia z jazdy i indywidualne konfiguracje dla każdego: Bosch eBike Systems z inteligentnym systemem przenosi użytkowników, ale również producentów rowerów i dystrybutorów w cyfrową przyszłość rowerów eBików.

Co nowego w inteligentnym systemie?

  • Personalizowane tryby jazdy eMTB i Tour+
  • Dodatkowe informacje nawigacyjne dzięki rozbudowanym mapom
  • Cztery dodatkowe języki systemu

Stuttgart/Reutlingen – dzięki najnowszej bezpłatnej aktualizacji inteligentnego systemu Bosch eBike Systems wrażenia z jazdy i cyfrowe doświadczenia coraz bardziej się łączą. Korzystając z aplikacji eBike Flow, użytkownicy mają możliwość dostosowania trybów jazdy eMTB i Tour+ do własnego stylu jazdy. Ulepszone funkcje nawigacyjne pozwalają na jeszcze bardziej zindywidualizowane planowanie tras.

Spersonalizowana interakcja między użytkownikiem a rowerem eBike na szlaku

Tryb eMTB Bosch eBike Systems wspiera rowerzystów w każdej sytuacji – dynamicznie, progresywnie i z maksymalną czułością. Użytkownicy mogą teraz dokonywać dalszych regulacji za pomocą ustawień w aplikacji eBike Flow. Mają oni możliwość modyfikacji dynamiki, siły, prędkości i momentu obrotowego oraz zakresu tych zmian w ramach danego trybu.

W przypadku trybu jazdy Tour+ po aktualizacji dostępne są te same możliwości personalizacji z możliwością bardziej precyzyjnego dostrojenia parametrów. Teraz rowerzyści mogą jeździć jeszcze wydajniej, zmniejszając maksymalną prędkość, przy której otrzymują wspomaganie, a tym samym wydłużając żywotność akumulatora. Inne tryby jazdy Race, Sport, Cargo, Turbo, Auto, Tour i Eco również można dostosowywać do indywidualnych preferencji.

Nowe funkcje nawigacji pozwalają na dokładniejsze planowanie trasy

W najnowszej aktualizacji Bosch eBike Systems oferuje ulepszone funkcje nawigacji, gwarantujące jeszcze dokładniejsze planowanie tras. Oprócz profili tras do jazdy na co dzień („Codziennie”), przejażdżek rekreacyjnych („Rekreacja”) i tras eMTB („eMTB”), dostępny jest teraz nowy profil „Prędkość” dla rowerów typu Speed ​​Pedelec. Użycie tego trybu spowoduje wyliczenie i zaproponowanie tras, po których można poruszać się rowerem S-Pedelec.

Oprócz profili tras Bosch oferuje szczegółowe rodzaje map „Satelita”, „Trasy MTB” oraz nową „eBike Heatmap”. Ten ostatni pokazuje, z jakich tras regularnie korzystają eBikerzy. Natomiast mapa „MTB Trails” pozwala użytkownikom aplikacji zobaczyć, które trasy dla rowerów górskich przebiegają w pobliżu i są oznaczone kolorami w zależności od ich poziomu trudności. Mapa „Satelita” zapewnia lepszy przegląd i dokładniejsze informacje o otoczeniu rowerzysty. Każdy z trzech rodzajów map można łatwo wybrać w ramach wszystkich dostępnych profili trasy.

Oprócz integracji nowych funkcji aplikacja eBike Flow jest teraz dostępna w języku duńskim, norweskim, szwedzkim oraz czeskim. (w j. Polskim aplikacja dostępna jest od dłuższego czasu – przyp. redakcji)

Aktualizację inteligentnego systemu można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem aplikacji eBike Flow, która jest dostępna do pobrania w Google Play i Apple App Store.

Bosch eBike Systems
Rowerzyści mogą teraz dokonywać dalszych regulacji za pomocą ustawień w aplikacji eBike Flow.

 

Bosch eBike Systems
Udoskonalone funkcje nawigacyjne gwarantują jeszcze dokładniejsze planowanie tras.

 

Więcej informacji o Bosch eBike Systems na stronie producenta.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Radosław

Nowa aktualizacja wyłączyła mi rower na dobre, właśnie jest w serwisie….

1
0
Would love your thoughts, please comment.x