Wieści Transport

A jednak powstanie – Tesla Semi, czyli elektryczna półciężarówka zostanie złożona w Teksasie2 min read

27 lipca 2020 2 min read

A jednak powstanie – Tesla Semi, czyli elektryczna półciężarówka zostanie złożona w Teksasie2 min read

O elektrycznej półciężarówce od Tesli mówiło się już od kilku lat. Sam Elon Musk zapowiedział ją jeszcze w 2017 roku zapewniając, że pojawi się w roku 2019. Tak się jednak nie stało, a pojazd po cichu został przesunięty na mniejszy priorytet produkcyjny. Później mówiło się o końcówce 2020 roku, żeby ostatecznie przesunąć datę na 2021.

Teraz jednak Elon Musk postanowił odświeżyć temat i przesłał do swoich inżynierów informacje, że „nadszedł czas na rozpoczęcie masowej produkcji Tesla Semi”. Tak donosi serwis electrek, który dotarł do rozesłanego maila.

Informacja taka oznacza to, że termin 2021 roku powinien zostać tym razem dochowany i wszystko powinno się udać. Najciekawsze jest to, że sam Musk informację tę wtrącił niejako mimochodem i w pierwszej chwili mało kto zwrócił na nią uwagę. Okazuje się, że Tesla Semi będzie składana w fabryce Gigafactory Tesla w Austin, w stanie Teksas. Tak Elon Musk wspomniał o Semi:

„Tam (Gigafactory Austin – przyp. redakcji) też będziemy robić Cybertruck, program Tesla Semi, i będziemy robić Model 3 i Y dla wschodniej części Ameryki Północnej ”.

Tesla Semi na rynku zadebiutuje z opóźnieniem

Lakoniczna informacja, ale szybko została podchwycona przez media specjalizujące się w tematyce elektromobilności. Do całej sprawy odniósł się Jerome Guillen, szef programu Semi, który odpowiada za cały obszar motoryzacji w Tesli. W komentarzu powiedział:

„Rozpoczniemy produkcję w przyszłym roku, jak zapowiadaliśmy wcześniej. Osobiście bardzo zależy mi na tym projekcie. Nie mogę się doczekać. Mamy kilka ciężarówek, które ciągle jeżdżą i mogą dostarczać samochody. Ale zamierzamy to przyspieszyć. Chcę jasno powiedzieć, że kilka pierwszych jednostek wykorzystamy sami jako Tesla, do przewozu własnego ładunku, prawdopodobnie głównie między Fremont a Reno, co jest fantastyczną trasą testową. Udowodnimy, że mamy bardzo dobrą niezawodność. Jak dotąd pierwsze jednostki to już mają, ale zrobimy to na większą skalę. Obiecaliśmy również kilka pierwszych egzemplarzy niektórym długoterminowym, bardzo cierpliwym i wspierającym klientów, i zrobimy to”.

Jak widać zapał w Tesli jest ogromny. Sam jestem ciekaw, jak sprawdzi się elektryczna półciężarówka od Tesli. Według zapewnień Guillena największym klientem Tesli w przypadku modelu Semi ma być… sama Tesla. Potwierdzają to w sumie powyższe słowa. Czekamy z niecierpliwością na dalsze informacje.

źródło: electrek

 

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *