Auto Wieści

Ponad 13 000. Tyle pojazdów elektrycznych jest zarejestrowanych w Polsce2 min read

31 sierpnia 2020 2 min read

Ponad 13 000. Tyle pojazdów elektrycznych jest zarejestrowanych w Polsce2 min read

Najnowszy Licznik elektromobilności wskazuje, że w Polsce jest już zarejestrowanych ponad 13000 pojazdów elektrycznych. Jednocześnie zwiększyła się liczba ogólnodostępnych ładowarek elektrycznych.

Na rynku aut elektrycznych nie ma próżni. Co chwila możecie przeczytać na naszym portalu o nowych modelach, które wchodzą do sprzedaży lub producenci nad nimi pracują. Biorąc pod uwagę przywiązanie do silników spalinowych, a także niewystarczającą infrastrukturę w naszym kraju, trudno spodziewać się nagłego przełomu i ogromnego wzrostu zakupu aut elektrycznych. O zainteresowaniu nie wspominam, bo sam przyglądam się autom hybrydowym, które są w mojej aktualnej sytuacji o wiele rozsądniejszym rozwiązaniem, niż całkowicie elektryczne pojazdy. Zamieszkiwanie w małej miejscowości ma swoje pewne zalety oraz wady, m.in. związane z dostępnością do najbliższej ładowarki oddalonej o 25 km. Ale to temat na zupełnie inny wpis. Wracając do ilości aut elektrycznych w Polsce, niewiele czynników sprzyja w naszym kraju na wzrost tej liczby, ale możemy zaobserwować, że sukcesywnie, może w niewielkiej ilości, ale tego typu pojazdów przybywa na naszych drogach.

13 057 pojazdów elektrycznych zarejestrowanych w Polsce

Pojawiło się właśnie najnowsze zestawienie Licznika elektromobilności prowadzonego przez PSPA oraz PZPM. Dzięki niemu dowiadujemy się, że w Polsce zarejestrowanych jest dokładnie 13 057 aut elektrycznych. Co ciekawe, aż 55% z nich stanowią auta całkowicie elektryczne. Według raportu, na koniec lipca 2020 r. było ich dokładnie 7 231. Biorąc pod uwagę poprzednią edycję Licznika elektromobilności uwzględniającego dane do końca czerwca tego roku, w przeciągu miesiąca zarejestrowano w naszym kraju 394 pojazdy elektryczne. Ciekawie sprawa prezentuje się również w przypadku aut hybrydowych typu plug-in, których zarejestrowanych na koniec lipca było 5 826. Równie interesująco prezentuje się liczba motocykli oraz motorowerów, która wyniosła 7 748, czyli więcej niż liczba aut w pełni elektrycznych, a także hybrydowych.

Licznik elektromobilności za lipiec 2020

1224 ogólnodostępne punkty ładowania w Polsce

Twórcy Licznika elektromobilności zauważają, że zwiększa się również liczba ogólnodostępnych ładowarek aut elektrycznych. Uwzględniając datę opiewającą na koniec lipca tego roku, w Polsce znajdowały się 1224 ogólnodostępne punkty, w których można naładować pojazdy elektryczne. Aż 67% z nich to wolne ładowarki AC, z kolei 33% to szybkie ładowarki DC.

Źródło: PSPA

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x