Jeśli jesteście ciekawi w jaki sposób bezpiecznie kupić  i zarządzać tą walutą, zapraszam na Bitbay.net – jedną z najbardziej profesjonalnych giełd zajmujących się tą walutą.

Strona główna Bitbay.net

Zacznijmy od tego: czym tak naprawdę jest bitcoin?

Bitcoin, to waluta w pełni cyfrowa. Można jednak posługiwać się nią
w sklepach stacjonarnych, serwisach internetowych oraz dokonywać swobodnego obrotu tą walutą w formie przelewu na inne konto. Bitcoin, z racji swojego wyjątkowego charakteru jest zdecentralizowany – oznacza to, że jest zupełnie niezależny od banków, rządu oraz instytucji i nie ma centralnej instytucji zajmującej się jej emisją. Bitcoin oparty jest o zasady kryptografii, co czyni go najbezpieczniejszą walutą na świecie nie dającą się sztucznie dodrukować czy sfałszować. Możliwość posługiwania się tą walutą daje dużą przewagę nad pozostałymi, fizycznymi walutami, albowiem bitcoiny w użyciu są o wiele wygodniejsze i dużo szybsze w zakresie transferu (taki przelew odbywa się natychmiast).

Skoro wiemy już, czym jest bitcoin zastanówmy się gdzie możemy swobodnie nim zarządzać.

Odpowiedzią na powyższą kwestię są giełdy kryptowalut. Są to dedykowane platformy lub serwisy internetowe, gdzie tak samo jak na zwykłej, stacjonarnej giełdzie każda osoba ma możliwość złożenia oferty kupna/sprzedaży. Różnica jest jednak taka, że na giełdzie kryptowalut wszystkie operacje odbywają się na walutach cyfrowych, w tym właśnie bitcoinach.

Czym jest BitBay?

Logo Bitbay

To doskonały przykład giełdy internetowej zajmującej się właśnie kryptowalutami:

 • Bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Dash (DASH)
 • Lisk (LSK)
 • Game Credits (GAME)
 • Bitcoin Gold (BTG)oraz już niebawem:
 • Futuro Coin

Obok kryptowalut, giełda umożliwia handel na parach
z walutami fiat:

 • Polski Złoty (PLN)
 • Dolar amerykański (USD)
 • Euro (EUR)

BitBay powstał w 2014 roku, a obecnie gromadzi ponad 400 000 aktywnych użytkowników. O jej popularności świadczy również ilość transakcji dokonywanych w przeciągu jednej minuty i jest ich aż 125! Firma rozwija się niezwykle prężnie wciąż udoskonalając swoje usługi oraz rozwijając zespół specjalistów dbający o ich poprawne funkcjonowanie.

Jak bitbay chroni swoich klientów?

Bitbay posiada kilka mechanizmów zapewniających użytkownikom bezpieczeństwo i budujących zaufanie do platformy. Na dedykowanej podstronie każda osoba znajdzie wskazówki w jaki sposób najlepiej zabezpieczać swoje konto. Istnieje kilak możliwości:

 • utworzenie mocnego hasła składającego się z 8 znaków (zawierających w sobie małe i wielkie litery, cytry oraz znaki specjalne). Bitbay podkreśla szczególną rolę hasła w kwestii zabezpieczenia zarówno tego miejsca, jak i innych z których korzysta użytkownik.
 • dwustopniowe logowanie – w jego obrębie istnieją aż 4 możliwości: Google Authenticator (aplikacja służąca do generowania jednorazowych kodów logowania), kody e-mail (jednorazowy kod przesyłany jest bezpośrednio na maila, a następnie musi zostać przepisany po uzupełnieniu hasła BitBay), kody SMS (w tym przypadku, jak i w poprzednim nie jest wymagana dodatkowa aplikacja, a jednorazowy kod wysyłany jest bezpośrednio na numer telefonu); ostatnią oferowaną metodą jest aplikacja mobilna BitBay (aplikacja osługująca giełdę i umożliwiająca jednocześnie wygenerowanie specjalnego kodu dostępu).
 • potwierdzenia akcji na koncie – wszystkie akcje dokonywane na koncie muszą zostać dodatkowo zatwierdzone. Można to zrobić za pomocą Google Authenticator lub kodów e-mail i działa na takiej samej zasadzie jak dwustopniowe logowanie.
 • bezpieczeństwo środków – giełda deklaruje, że wszystkie środki przechowywane są na tak zwanych zimnych portfelach (cold wallets) dzięki czemu nie są bezpośrednio połączone z serwerami giełdy. Same portfele są dodatkowo szyfrowane, co uniemożliwia korzystanie ze środków przez osoby trzecie.
 • szyfrowanie – bazy danych, kopie zapasowe, portfele, hasła użytkowników – wszystkie ważne dane są odpowiednio szyfrowane.
 • autoryzacja przelewów – Wszystkie przelewy przychodzące oraz wychodzące są autoryzowane przez pracowników giełdy.
 • polityka AML i KYC – to polityka przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy
  i finansowania terroryzmu na którą składają się: weryfikacja konta (potwierdzona dokumentami), nadawanie właściwych tytułów przelewom, nadanie specjalnego PINu, możliwość zablokowania konta w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa oraz wymóg stanowiący o przynależności jednego konta do wyłącznie jednej osoby.

Bitbay – CO jest wymagane przed zakupem bitcoin?

Wiemy już czym jest Bitbay oraz jakie zabezpieczenia gwarantują komfortowe korzystanie z platformy. Należy więc zadać sobie pytanie: w jaki sposób mogę zakupić bitcoiny? Wymaganych jest kilka warunków:

 • konto w Banku (nie jest konieczne, bo wpłaty można dokonać gotówką w żabce lub na Poczcie Polskiej)
 • konto na giełdzie Bitbay
 • zweryfikowanie danych konta. 


W przypadku jeśli już posiadamy kryptowaluty i chcemy operować wyłączenie na parach walutowych krypto-krypto (np. BTC/ETH) nie musimy dokonywać weryfikacji konta.

W jaki sposób zacząć korzystanie z giełdy Bitbay?

 1. Rejestracja 
Okno rejestracji w serwisie BitBay

Proces jest niezwykle prosty i zajmuje dosłownie kilka chwil.

Zobacz video:

2. Weryfikacja konta 

Jest to konieczne w celu potwierdzenia, że dana osoba wpisała swoje dane oraz wiąże się z kwestiami bezpieczeństwa oraz procedurami państwowymi oraz unijnymi. Cała procedura potwierdza również legalność biznesu.

Zobacz jak przeprowadzić weryfikacje konta

3. Zasilenie konta

Istnieją trzy możliwości zasilenia konta:

 • przelew bankowy
 • Poczta Polska
 • Żabka

Z wszystkich powyższych form przelew bankowy jest zdecydowanie najbardziej wygodny. Mówimy tu oczywiście o osobie posiadającej swoje konto bankowe. Dzięki temu, po wpłacie PLN można od razu zakupić Bitcoiny za złotówki. Nie ponosimy wtedy żadnych dodatkowych kosztów. Dane do przelewu wraz z jego nazwą „Inwestycja w Kryptowaluty” znajduje się po lewej stronie w zakładce: Portfele > PLN > Wpłata.

Inną możliwością jest skorzystanie z usług Poczty Polskiej. Po wejściu w dedykowaną zakładkę o tej samej nazwie deklarujemy jaką kwotę chcemy wpłacić. Po wygenerowaniu druczku należy do wydrukować
i zanieść do placówki poczty, Usługa powinna również i w tym przypadku być bezpłatna. Bitbay pobiera  jedynie prowizję minimalnie 5 zł lub 2% opłaty przy wpłacie na Poczcie. Należy zaznaczyć, że jest to opcja jedynie dla zweryfikowanych użytkowników. Jednorazowo na poczcie można wpłacić od 50 do 50 000 zł.

Ostatnią możliwością jest skorzystanie z usług Żabka Polska. Zaznaczając tę opcję wpisujemy kwotę jaką chcemy wpłacić i generuje się nam druczek, z którym udajemy się do jednego ze sklepów sieci Żabka lub Fresh Market. Ta opcja jest dostępna dla niezweryfikowanych użytkowników. W tym przypadku jednak Bitbay pobiera 2% prowizji, sklep Żabka pobiera około 2 zł lub 0,4% prowizji. Niższa jest również kwota wpłaty jednorazowej – jest to 2 000 zł.

Zobacz video jak zasilić konto

4. Dokonanie zakupu kryptowaluty

Wiedząc już w jaki sposób założyć i doładować konto możemy skupić się na zakupie wybranej przez siebie kryptowaluty. W tym zakresie istnieją dwie opcje:

 • szybka transakcja – zakupie po cenie jaką proponuje nam spis ofert.Zobacz jak to zrobić: 

lub

 • wystawienie oferty – dla zaawansowanych użytkowników – zakup odbędzie się po spełnieniu określonych wymagań (poziom ceny za walutę).

5. Program afiliacyjny 

Każdy użytkownik giełdy może dodatkowo zyskać polecając platformę BitBay. Polecamy video, z którego dowiecie się, w jaki sposób działa program afiliacyjny na BitBay:

Bitbay to fantastyczne miejsce nie tylko dla osób, które zaczynają swoją przygodę z kryptowalutami, ale również dla tych, którzy mają w tym dużo więcej doświadczenia. To miejsce bezpieczne i nie zwykle przyjazne każdemu użytkownikowi. Zapraszam do odpowiedzialnego
i bezpiecznego inwestowania.


Tekst jest częścią naszego cyklu Extra tydzień z Bitcoin. Materiał powstał dzięki BitBay.net