Niemniej przez tych kilka lat jedyne info jakie dostawałem od swojego hostingodawcy, to prośba o przycięcie ruchu, bo przez wykopowiczów procesor nie wyrabiał, zaś maszyna na której leżały moje serwisy do najnowocześniejszych nie należała. Niemniej ceniłem i cenię sobie taki układ, bo był zdrowy i komfortowy :-)

Tak się złożyło, że muszę wszystkie swoje serwisy przenieść na nową maszynę, odciążając starą. Zastanawiam się w tym wypadku czy nie znaleźć alternatywy w postaci innego hostingu, gdyż przy nowej maszynie w aktualnym hostingu i tak znika barter jako forma rozliczenia. Nie znam panujących realiów hostingowych, gdyż jak wspomniałem nigdy nie musiałem tematu śledzić, a jedyne co miałem kilka z nich okazje przetestować.

Tak czy siak, na oko fajnie wygląda oferta od Tomka Fiedoruka, pod nazwą zenbox.pl. To co w niej zapowiada się atrakcyjnie, to elastyczna forma planów taryfowych. Niemniej przy aktualnym zużyciu transferu, musiałbym założyć, że plan za 300zł/rok to minimum. Niby nic a jednak boli, głównie przez to że zostałem zmanierowany hostingiem bezgotówkowym. Niemniej rozglądam się po także po alternatywach i równie ciekawie wygląda oferta od CityNetwork. Obie te oferty zaś łączy jedna wspólna cecha: obsługa Node.js.

Dlaczego o tym piszę? Jestem cholernie ciekawy Ghost’a, którego chętnie zamienię z WordPressa przy pozostałych swoich serwisach. Poza tym w dobie bliźniaczo-podobnych ofert hostingowych, to jest właściwie jeden z nielicznych elementów, która daje przewagę jednym hostingodawcom nad drugimi.

Niemniej moje pytanie do Was jest takie, czy z własnego doświadczenia, polecacie konkretne marki i rozwiązania? Dodam, że wymagania nie są potwornie wielkie, pewnie zwykły shared wystarczy, najlepiej z nielimitowanym ruchem i bazami MySQL, powierzchnia dyskowa bez znaczenia i co równie istotne bez braku limitów na podpięte domeny. Ktoś, coś?