Royole FlexPai 2 ze składanym ekranem. Pod każdym względem lepszy wyświetlacz

Royole FlexPai 2 ze składanym ekranem. Pod każdym względem lepszy wyświetlacz

Opublikowano 26.03.2020 19:59 -


Royole to firma, którą może cię znać z tego, że jako jedna z pierwszych zaprezentowała działający telefon ze składanym wyświetlaczem. Oczywiście ich produkt nie był rynkowym hitem jak Galaxy Fold czy Humawei Mate X, mimo iż ponoć wyprzedawały się na pniu. Royole zaprezentowało właśnie następcę swojego „składaka”. Royole FlexPai 2 ma być lepszy pod każdym względem.

Pewnie myślicie sobie, że to bujda, bo urządzenia ze składanym wyświetlaczem psują się na potęgę. Macie pewnie sporo racji, ale przy tym nieźle się sprzedają, o czym już kiedyś pisałem. Nie dziwne więc, że jeśli producenci są stanie zarobić na tym sprzęcie, będą pokazywać jego nowe generacje.

Royole Flexpai 2 będzie lepszy

Nowy FlexPai 2 korzysta z formy poprzednika i jest niemal nie do odróżnienia od poprzednika. Różnice, które zdradzają nowy model, znalazły się w zastosowanych podzespołach. Tak o to nowy model zadebiutował zbudowany na nowej platformie Qualcomm z procesorem Snapdragon 865 oraz łącznością 5G. Prócz tego nie zdradzono zbyt wielu szczegółów.

Najważniejszym elementem urządzenia jest składany ekran. Ma on rozmiar (po rozłożeniu) 7.8 cala oraz przekątną stosunek boków 4:3. Producent zapowiedział, że na rynku należy się go spodziewać w drugim kwartale tego roku. Wtedy poznamy też kolejne szczegóły o urządzeniu.

Royole

Jeśli chodzi o sam ekran to tu widać największy postęp. Bill Liu, CEO Royole mówi wprost, że ekran Cicada Wina trzeciej generacji, który trafił do urządzenia, jest lepszy pod każdym względem. Dzięki nowej technologii wykonania zawiasów i samego wyświetlacza, który stworzony z wielowarstwowego nanomateriału poprawiła się jego odporność mechaniczna na łuszczenie, rysowanie i zgięcia. Teraz wyświetlacz wytrzymuje 200000 zgięć, bez żadnych widocznych zniekształceń i uszkodzeń.

Oprócz tego lepsze są też pokrycie kolorów (o 1.3-krotnie) oraz kontrast (aż 500-krotnie), który ma być lepszy niż w „wysokiej klasy ekranach LCD”. Zminimalizowano też „falę” która widoczna jest w miejscu rozłożenia ekranu, teraz jest ona niewidoczna i niemal niewyczuwalna.

Przy okazji prezentacji, zakomunikowano również o partnerskie z ZTE. Dzięki temu w przyszłości obie firmy mogą się dzielić doświadczeniem, co zaowocuje nowymi i lepszymi produktami.

Źródło: materiały informacyjne Royole.

Wieści z Rozładowani.pl