Rosja to stan umysłu, nawet krowy zakładają okulary VR

Rosja to stan umysłu, nawet krowy zakładają okulary VR

Opublikowano 27.11.2019 10:00 -


Myślałam, że w kwestii wirtualnej rzeczywistości nic już nie jest w stanie mnie zdziwić. A jednak! Dzisiaj nadszedł ten dzień, kiedy sama nie do końca wiem, co mam powiedzieć. Do tej pory spotkałam się już z wirtualnym zwiedzaniem różnych miejsc na świecie, atrakcjami typu roller coaster oraz licznymi grami. Ale kolejny pomysł rosyjskich naukowców jest tak absurdalny, że aż skuteczny.

Od zawsze w naszym kraju krążyło przekonanie, że Rosja to stan umysłu. Coś w tym jest, bowiem nie raz przekonałam się o dziwnych pomysłach tamtejszych mieszkańców, na które nikt inny na świecie by nie wpadł. Tak jest i tym razem! Tamtejsi rolnicy pragnęli, aby ich krowy zaczęły dawać więcej mleka, do czego była im potrzebna bardziej zielona trawa. Zapewne zastanawiacie się, co to ma wspólnego z VR, prawda? A no to, że aby uzyskać niezbędny efekt, wszystkie krowy zostały wyposażone w okulary VR!

Zwiększona produkcja mleka dzięki odprężeniu krów?

Tereny naszego wschodniego sąsiada nie należą do najcieplejszych, a oznacza to, że i trawa nie chce rosnąć tak, jak powinna. Rolnicy od dłuższego czasu szukali skutecznego sposobu na rozwiązanie problemu, aż wpadli na pewien pomysł. Wyposażyli oni swoje krowy w okulary VR, gdzie prezentowana im jest bardzo wyraziście zielona trawa. Brzmiałoby to śmiesznie gdyby nie fakt, że metoda rzeczywiście okazała się skuteczna! Eksperci zauważyli znaczną poprawę w samopoczuciu krów – są one w lepszym nastroju emocjonalnym, co przekłada się na zwiększoną produkcję mleka. Póki co naukowcy badają dopiero pierwszą fazę eksperymentu, czyli faktyczny stan krów, kiedy są one zamknięte w wirtualnym świecie, a później mają zająć się oceną produkcji mleka.

Okulary VR, jako skuteczny sposób na złe samopoczucie zwierząt

Każda metoda, która jest skuteczna, jest również słuszna. Tak przynajmniej na ten moment można mówić o eksperymentach związanych z wirtualną rzeczywistością, prowadzonych aktualnie na krowach. Gospodarza podjęli się ścisłej współpracy z programistami oraz weterynarzami, którzy dbali o jakość wyświetlanych obrazów oraz stan zwierząt. Stąd też pojawiły się wstępne głosy, jakoby krowy czuły się zdecydowanie lepiej w nowym otoczeniu niż w szarej rzeczywistości.

okulary vr

Interfax poinformował, że aktualny eksperyment prowadzony jest na farmie w Krasngorsku. Rosjanie postanowili pójść krok do przodu i wykorzystać fakt, że uspokajająca atmosfera ma znaczny wpływ na produkcję mleka. Lokalni przedsiębiorcy do tej pory puszczali muzykę klasyczną, jednak jeśli badania wykorzystujące okulary VR zakończą się sukcesem, deweloperzy będą rozszerzali swój eksperyment jeszcze bardziej. A Wy co sądzicie na ten temat? Kolejny rosyjski absurd, czy przyszłościowy sposób na pozyskiwanie pożywienia w czasach, kiedy planeta nie będzie już tak zielona?

Źródło: The Moscow Times

Wieści z Rozładowani.pl