Rockstar Games pracuje nad średniowieczną grą z otwartym światem?

Rockstar Games pracuje nad średniowieczną grą z otwartym światem?

Opublikowano 26.11.2019 9:01 -


Plotki donoszą, że następną grą twórców “Red Dead Redemption” i “Grand Theft Auto” nie będzie ani “Bully 2”, ani “GTA 6”, lecz zupełnie nowa gra z otwartym światem osadzona w epoce średniowiecza. Źródło, które stoi za tymi plotkami, już wcześniej miało rację w kontekście GTA Online oraz “Red Dead Redemption 2”. Tajemnicza gra ma ponoć zostać wydana w pierwszym kwartale 2021 roku, a przynajmniej do tego zmierza Rockstar Games. Co więcej, podobno wkrótce zostanie oficjalnie ogłoszona.

Niestety, powyższe informacje to prawie wszystko, co wiadomo na temat rzekomo nadchodzącego tytułu Rockstar Games. Podobno rozgrywka będzie stawiała na szermierkę i pojedynki, co oczywiście wydaje się logiczne, jeżeli akcja tytułu ma rozgrywać się w średniowiecznej Europie.

Tego typu plotki dotyczące aktualnych planów Rockstara pojawiały się już wiele razy. Kilka źródeł wskazywało właśnie na powstawanie tajemniczej gry ulokowanej w średniowieczu. Jednocześnie jednak sporo osób podtrzymuje swoje przekonania co do nadchodzącego GTA 6 lub “Bully 2”.

Tym, co mnie przekonuje do wizji jakiegoś średniowiecznego tytułu z otwartym światem, jest totalne oderwanie podobnego pomysłu od rzeczywistości. Żaden z dotychczasowych projektów nie wskazuje na to, by Rockstara interesowała podobna tematyka. Dlaczego więc ktoś miałby coś podobnego wymyślać? Oczywiście w dobie deepfake’ów itd. wszystko jest możliwe… Z drugiej strony o “Bully 2” mówi się już od jakiegoś czasu. Najmniej prawdopodobne wydaje się GTA 6 – chociażby ze względu na to, że ostatnia odsłona serii wciąż jeszcze nieźle przędzie.

Jeżeli źródło się nie myli, już wkrótce średniowieczna propozycja od Rockstara zostanie ogłoszona. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość. A co Wy myślicie na ten temat?

Źródło: comicbook.com

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację