Rockstar Games Launcher debiutuje, a w nim znajdziecie darmowe GTA San Andreas!

Rockstar Games Launcher debiutuje, a w nim znajdziecie darmowe GTA San Andreas!

Opublikowano 19.09.2019 8:12 -


Na pewno wielu z Was dobrze zna wytwórnię Rockstar oraz kultową serię GTA, która mimo tego, że zadebiutowała ponad 20 lat temu, do tej pory jest kontynuowana. Tym razem twórcy postanowili zaskoczyć swoich graczy czymś zupełnie nowym, a mianowicie wprowadzając Rockstar Games Launcher dla gier dostępnych na PC. Dołączenie kolejnego zawodnika oferującego dostęp do najnowszych gier może nieco zamieszać na rynku. Oczywiście studio gier znalazło już sposób na to, by wypromować swój nowy produkt.

Razem z wejściem na rynek Rockstar Games Launcher, każdy z graczy, który go zainstaluje, ma możliwość całkowicie za darmo pobrać najsłynniejszą część tej gry, czyli Grand Theft Auto San Andreas. Teraz jest to coś więcej niż tylko przechodzenie misji i tworzenie własnego bohatera, ale o tym nieco więcej opowiem Wam w dalszej części artykułu. Najpierw zobaczcie, jak prezentuje się launcher oraz w jaki sposób będzie można z niego skorzystać.

Co oferuje Rockstar Games Launcher?

Mimo tego, że platforma przypomina inne popularne launchery, oferuje jednak zdecydowanie mniej funkcji. Gracze znajdą w nim samodzielnie zarejestrowane gry oraz sugeruje wyszukanie innych produkcji, jakie są już zainstalowanie na komputerze. Oczywiście nie mogło zabraknąć także mini sklepu, gdzie co prawda znajduje się niewielka ilość gier, jednak są to najpopularniejsze produkcje od Rockstar Games.

rockstar games launcher

Jakie warunki trzeba spełnić, by zainstalować GTA SA?

Wystarczy wejść na platformę Rockastara, założyć własne konto oraz kliknąć przycisk „pobierz”. Proste prawda? Nie ma żadnych wymagań dotyczących parametrów komputera, bowiem gra miała swoją premierę w 2014 roku. Aktualnie każdy sprzęt powinien pozwolić na prowadzenie sprawnej rozgrywki. Oczywiście możliwości GTA San Andreas nie kończą się na wersji Single Player, gdzie gracz krok po kroku przechodzi wszystkie misje. Jesteście ciekawi, jak toczy się życie w dzisiejszym Los Santos?

GTA w wersji multiplayer, czyli SAMP

SAMP jest jedną z dwóch popularnych platform, dających możliwość grania w GTA San Andreas w trybie multiplayer. Dzięki temu mamy możliwość ze znajomymi pograć wspólnie w grę o przygodach Carla Johnsona. Platforma oferuje wiele możliwości, za czym idą różne rodzaje serwerów. Od typowych pod death match, takie z wyścigami policjantów i gangsterów, po te w typie Role Play.

W trybie death match mamy łatwy dostęp do broni, a sama rozgrywka ogranicza się po prostu do zabijania i przetrwania podczas starcia z innymi. Najbardziej bliska oryginału gra ma miejsce w trybie role Play, gdzie gracze odgrywają konkretne postaci, dostosowując się do określonych z góry ram fabularnych. Pozwala nam to na tworzenie własnej rozgrywki, której ciekawość i złożoność zależy jedynie od gracza i jego interakcji z innymi osobami. Przez to, że mamy do czynienia z graczami, a nie typowymi NPC rozgrywka jest nieszablonowa, a każda akcja unikalna. Ciężko do końca przewidzieć tak naprawdę co wydarzy się za pięć minut.

samp
Zdjęcia udostępnia serwis LS-RP.NET

Czym może Was zaskoczyć GTA w tej wersji?

Dość prosta mapa urozmaicana przez obiekty tworzone przez modelerów, czy personalne skiny do postaci to kolejny dodatek. Co prawda mody można wgrywać do wersji single player, jednak tutaj w wymiarze, gdzie mamy grę z innymi osobami, nabiera to dla grającego innego znaczenia i podejścia. W SAMPie, jak i MTA (drugiej platformie) mamy nawet możliwość budowania własnych interiorów. A także zmiany kolorów, tekstur obiektów, dzięki czemu mamy możliwość tworzenia domu w 15-letniej grze. Wszystko to można wykonać, posługując się obiektami z gry,  tymi, które stworzyli dodatkowo modelerzy.

SAMP

System role Play pozwala nam na wcielenie się w dowolną postać, która kreujemy. To jak ją poprowadzimy i jakie decyzje podejmiemy, pokaże, co się stanie z naszym Avatarem. Czy się stoczy, czy może zostanie gwiazdą rocka, politykiem albo królem półświatka przestępczego? Ogromne możliwości fabularne sprawiają, że platforma ta daje spore możliwości gry, oraz rozbudowania własnej kreatywności.

SAMP

Z racji niedużych jak na tę czasy wymagań technicznych SAMP jest dobra opcja, dostępna dla wszystkich.

Jak można wypróbować swoich sił w SAMPie?

Wystarczy jedynie posiadać zainstalowane GTA San Andreas na komputerze oraz pobrać link do clienta multiplayer, do którego odnośnik znajduje się na forum konkretnego serwera. Cała reszta to wpisanie adresu IP, założenie konta na forum oraz utworzenie własnej postaci w panelu gracza i połączenie się z serwerem. Wszystko jest dość intuicyjne, ale nawet jakby ktoś miał problem się odnaleźć, to na forum jest pełno poradników, włącznie z podręcznikiem gry.

rockstar games launcher

Propozycje polskich serwerów wykorzystujących SAMPa

Jeśli jesteście zainteresowani możliwościami Role Play, to koniecznie musicie sprawdzić, co oferują polskie serwery. Oto lista wytrwałych, które do tej pory utrzymały się na rynku.

Oto one:

Serwerem z najdłuższym stażem był Plerp, od którego tak naprawdę zaczęła się scena RP w Polsce. Jednak jakiś czas temu zamknął on swoją działalność, pozostawiając graczom liczne platformy, gdzie na pewno znajdą coś dla siebie.

rockstar games launcher

Rockstar Games Launcher to dobra okazja do tego, by powrócić do sentymentalnej gry ze swojej młodości. Na poziomie single player na pewno poczujecie się jak za dawnych lat. Jednak to w SAMPie będziecie mogli odkryć nowe możliwości rozgrywki w Los Santos. Koniecznie zainstalujcie San Andreas, utwórzcie konto na forum oraz wchodźcie na serwery. To tam ujrzycie zupełnie odmienione miasto z kultowej części GTA.

Źródła: Rockstar, LS-RP.NET

Wieści z Rozładowani.pl