Roboty dostawcze Amazon Scout trafiają do kolejnych stanów w USA

Opublikowano 22.07.2020 10:19 -


Robot dostawczy Amazon Scout okazał się przydatnym narzędziem w dobie pandemii koronawirusa. Roboty pojawią się teraz także Atlancie w stanie Georgia i Franklin w stanie Tennessee.

Jestem pod wrażeniem tego, co Amazon robi w dziedzinie technologii, a która to pomaga i upraszcza załatwianie niektórych spraw. Firma stworzyła bezobsługowy sklep Amazon Go, a także inteligentny koszyk, który wie, co do niego wkładają klienci. Amazon zbudował również robota dostawczego Scout, który krąży już testowo po ulicach Snohomish w stanie Waszyngton i Irvine w Kalifornii. Dołączają do nich kolejne lokalizacje, a konkretnie Atlanta w stanie Georgia i Franklin w stanie Tennessee.

Amazon Scout

Amazon Scout jest robotem dostawczym, funkcjonującym w ramach elektrycznego systemu dostaw. Póki co, będzie można zobaczyć tylko kilka jego egzemplarzy. W ramach prowadzonych testów Amazon Scout porusza się w towarzystwie człowieka. Z dotychczasowych przeprowadzonych dostaw wynika, że robot sprawnie porusza się po chodnikach i nie przeszkadzają mu psy, czy sprzęty tam pozostawione (np. wystawione z lokali sprzęty AGD, które mają być odebrane przez firmy transportowe).

amazon scout franklin

Dostawy od poniedziałku do piątku

Roboty Scout dostarczają towary w ciągu dnia, od poniedziałku do piątku. Nie rozwijają one jakiejś zawrotnej prędkości, tylko taką samą, z jaką porusza się człowiek. Firma zaznacza, że wprowadzenie robotów w kolejnych destynacjach, nie zmienia sposobu zamawiania towarów, w tym także możliwości skorzystania z bezpłatnych wysyłek tego samego dnia dostępnych dla członków programu Amazon Prime. Nadal wszystko będzie przebiegać tak samo, jak dotychczas, a paczki będą dostarczane za pośrednictwem zaufanych przewoźników lub z wykorzystaniem właśnie Amazon Scout. 

amazon scout atlanta

Firma będzie rozwijać Amazon Scout

Przedstawiciele Amazona wskazują, że nowe lokalizacje, w których pojawiają się roboty Scout, różnią się od poprzednich, dzięki czemu możliwe będzie przetestowanie sprzętu w nowych warunkach. W Atlancie i Franklin znajdują się biura firmy oraz obiekty logistyczne. Ponadto firma chce na tych terenach znaleźć nowe talenty, które pomogą w dalszym rozwoju Amazon Scout, jak i innych udogodnień dla klientów. 

Źródło: Amazon

Wieści z Rozładowani.pl