Robisz błędy? Gmail poprawi ortografię i gramatykę w Twoich mailach

Robisz błędy? Gmail poprawi ortografię i gramatykę w Twoich mailach

Opublikowano 22.08.2019 19:53 -


Google ostatnio wprowadza sporo zmian w swoich usługach. Dopiero co pisałem o nowych funkcjach w Dokumentach Google, a teraz dowiadujemy się, że Gmail także otrzymuje coś nowego. I ta nowość jest dobrym znakiem. Może wreszcie nastanie kres chaotycznych maili, w którym błąd pogania błąd.

Chodzi o automatyczną korektę wprowadzanej treści. Przyznaję, że sam niekiedy dostaję szału, jak widzę maile od klientów, czy też osób prywatnych, które do mnie piszą. Najgorsze, że zazwyczaj są to literówki, spowodowane niechlujnym pisaniem.

Ja rozumiem, że każdy popełnia błędy, każdemu może to się przydarzyć. Sam jestem tego przykładem, bo ideału nie ma. Jeśli jednak ktoś robi to notorycznie, to już jest problem. Gmail wprowadza funkcję, która zdejmie trochę stresu z piszących, a także z tych, którzy maile czytają. Nowa funkcja poprawi podstawowe błędy ortograficzne, ale także gramatyczne.

Gmail poprawi błędy w Twoich mejlach

Aktualizacja jest stopniowo wdrażana użytkownikom G Suite. Wykorzystuje ona AI do wyszukiwania błędów w treściach e-maili. Jeśli zdarzyła nam się literówka, czy też zamiast „u” napiszemy „ó”, Gmail to za nas poprawi. W przypadku wykrycia przez algorytm błędu gramatycznego, na ekranie zobaczymy niebieską linię, która podkreśli błędną frazę.

Podobna funkcja została wdrożona w lutym w Dokumentach Google i została dość dobrze przyjęta. To spowodowało rozszerzenie opcji i przeniesienie jej do Gmail. Jest to kolejna, bardzo praktyczna funkcja, po inteligentnych odpowiedziach czy też autouzupełnianiu. Takie zmiany zdecydowanie usprawniają pracę i szybkie czyszczenie nieczytanych maili.

Wieści z Rozładowani.pl