Robert Pattinson jako Batman na pierwszym ujęciu - zobacz nagranie

Robert Pattinson jako Batman na pierwszym ujęciu – zobacz nagranie

Opublikowano 14.02.2020 12:14 -


Dość szybko doczekaliśmy się pierwszych zdjęć Roberta Pattinsona w roli Batmana. Po ogłoszeniu tego aktora jako tego, który ma zagrać słynnego Batmana, pojawiło się wiele krytycznych głosów. Niemniej jednak, dopóki nie zobaczymy filmu – moim zdaniem nie ma co oceniać. Teraz Matt Reeves ujawnił pierwsze spojrzenie na Pattinsona w stroju bohatera.

Materiał pochodzi z testów kamery i został opublikowany w czwartek w serwisie Vimeo. Aktor widziany jest tam w podczerwieni, ubrany w charakterystyczny czarny kostium. Twarz aktora ukryta jest oczywiście pod maską. Całość opatrzona jest głębokimi brzmieniami utworu kompozytora Michaela Giacchino. Za kamerą stał operator Greig Fraser.

O wybraniu Pattinsona do roli Batmana dowiedzieliśmy się niespełna rok temu. Wtedy poinformowano, że zagra on razem z Zoe Krawitz (jako Catwoman) i Colinem Farrelem jako Pingwinem. Zdjęcia są aktualnie kręcone w Londynie. Do kin film ma trafić 25 czerwca 2021 roku. Sam wyczekują porządnej produkcji, szczególnie że za produkcję (a także scenariusz i reżyserię) odpowiada właśnie Matt Reeves. To on stoi za takimi filmami jak „Wojna o planetę małp” czy „Pozwól mi wejść”.

Pattinson przejął rolę po Benie Afflecku, który był różnie odbierany. Dla krytyków Pattinsona na jego niekorzyść przemawia fakt, że został on zaszufladkowany jako bohater Sagi Zmierzch. Aktor jednak chce wyjść z tej szuflady i utożsamić się – wreszcie – z inną postacią.

Po opublikowaniu wideo w sieci zrobił się szał na rozjaśnianie materiału. Widzowie próbowali ukazać więcej i wydobyć bohatera z tej ciemności. Głównie chodzi rzecz jasna o kostium Batmana i wydobycie szczegółów.

Fani dostrzegają jednak, że strój ten jest dość ubogi w porównaniu z poprzednimi filmami. Maska według nich jest średnio zaawansowana, podobnie jak peleryna. Miejmy nadzieję, że to tylko prototypy, trzymam kciuki, żeby finalnie wszystko zagrało.

Wieści z Rozładowani.pl