Robert Downey Jr. chce oczyścić planetę za pomocą nanotechnologii

Robert Downey Jr. chce oczyścić planetę za pomocą nanotechnologii

Opublikowano 5.06.2019 17:38 -


Wydawać by się mogło, że ciężko wczuć się w odgrywaną rolę. Robert Downey Jr. zagrał w tak dużej ilości filmów w roli Tony’ego Starka, że zaraził się najwidoczniej rozwojem technologii. Owszem, zbroi Iron Mana (przynajmniej na razie), nie tworzy, ale chce oczyścić planetę.

Aktor wystąpił podczas konferencji Amazon Re: MARS, gdzie opowiadał o swoich celach dotyczących przyszłości środowiska. Zapowiedział, że uruchamia nową fundację. Ma ona wykorzystywać robotykę i nanotechnologię, aby oczyścić naszą planetę. Koalicja Footprint ma rozpocząć swoją działalność najpóźniej w kwietniu 2020, a jej głównym celem będzie uporządkowanie Ziemi w ciągu następnej dekady.

Konferencja MARS odbywa się w Las Vegas, jest to rozwinięcie nazwy „Amazon Machine, Automation, Robotics and Space”. Downey Jr. nie rozwinął zbytnio swoich planów, nie wyjaśnił także, w jaki sposób fundacja ma osiągać swoje cele, ani też z kim będzie współpracować przy ich realizacji. Na konferencję przyjechał w zasadzie w innym celu, rozmów na temat AI. Jednak to kwestia fundacji przebiła się głównie do światowych mediów.

Strona internetowa koalicji Footprint jest już aktywna, ale znajdziemy tam jedynie opcję zapisania się, aby dowiedzieć się o kolejnych krokach w „ekologicznej podróży”. Aktor nie jest pierwszym, który zakłada fundację ekologiczną, w tym gronie jest już Matt Damon, Leonardo DiCaprio czy również znany z filmów Marvela, Mark Ruffalo. Czy zatem powstaną Avengersi, którzy zadbają o naszą planetę od strony ekologicznej? Na pewno będę śledził informacje na temat fundacji.

Wieści z Rozładowani.pl