Rezerwacja nowych domen już możliwa - czyli kto pierwszy ten lepszy

Rezerwacja nowych domen już możliwa – czyli kto pierwszy ten lepszy

Opublikowano 8.09.2013 20:57 Aktualizacja: 9.09.2013 8:02 -


Przyznam, ze byłem dzisiaj nieco zmieszany, kiedy obejrzałem reklamę marki 1&1. Wszystko za sprawą przedmiotu reklamy. Otóż mowa w niej była o możliwości rezerwacji nowych domen najwyższego rzędu. Sprawa podejrzana, szczególnie, że dopiero co ICANN poinformował, że nie ma szans na to, by nowe domeny były dostępne jeszcze w tym roku.

Niemniej kolejka już rośnie. Do wyboru na łamach strony 1&1 mamy do wyboru domeny z TOP 20, wśród których znajdziemy takie końcówki jak: .blog, .web czy .car. Prócz nich pozostaje do dyspozycji pozostała, bardzo długa lista. Sama zaś rezerwacja działa na zasadzie tworzenia kolejek do wybranej domeny, w związku z czym jeśli ktoś Cię uprzedził z rezerwacja, wcale to nie znaczy ze nie masz jeszcze na nią szans.

Sam z czystej ciekawości zarezerwowałem końcówki: lubik.web czy lubik.blog, raczej z czystej ciekawości przebiegu późniejszego  procesu rejestracji. Niestety jeszcze nic id wiadomo o cenach, pewne jest to, że rezerwacja jest darmowa. Jeśli wiec macie jakieś pomysły na własną końcówkę, to lepiej nie zwlekajcie.

PS ciekawy jestem czy koncowke anty.web i anty.app zarezerwował Grzegorz Marczak i odpowiednio spiders.web – Przemek Pająk :-)

Wieści z Rozładowani.pl