Rewolucja w wynikach wyszukiwania Google - niebawem zobaczysz tam wpisy z Twittera!

Rewolucja w wynikach wyszukiwania Google – niebawem zobaczysz tam wpisy z Twittera!

Opublikowano 5.02.2015 15:06 - 9


To co aktualnie można znaleźć w wynikach wyszukiwania, to już nie tylko linki do witryn internetowych. Mamy pogodę, kalkulator, a ostatnio nawet plan lotów. Pula informacji, które udostępnia Google systematycznie rośnie i teraz pojawią się w niej kolejne pozycje. Mowa o Tweetach, czyli wpisach wprost z serwisu Twitter, przynajmniej tak zapewnia serwis Bloomberg.

Co najciekawsze, Google i Twitter podobną umowę mieli już kilka lat temu. Zakończona ona została z inicjatywy wyszukiwarki, dlatego że wówczas startowali z własnym serwisem społecznościowym, który jak doskonale wiecie jest aktualnie serwisem pełnym zzzzombie – Google+. Nie dziwi więc powrót do podobnych rozmów, tym bardziej że popularność Twittera systematycznie rośnie, a informacje zamieszczane w tym serwisie, mogą się okazać przydatne dla osób korzystających z wyszukiwarki.

Niestety nie wiadomo dokładnie, kiedy pomysł zostanie wcielony w życie, a praktycznie – przywrócony do życia. Jak twierdzi Bloomberg, powinniśmy efekt nowej umowy zobaczyć jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Oczywiście nie muszę dopowiadać, że żadna ze stron nie potwierdza rewelacji. Dla mnie pomysł zdecydowanie trafny, gdyż patrząc pragmatycznie Google zyskuje kolejne źródło dość dynamicznie budowanych informacji. Twitter także skorzysta, dzięki dodatkowym (potencjalnym) użytkownikom kierowanym bezpośrednio z wyników wyszukiwania. Wygląda to na umowę typu win-win.

 

Wieści z Rozładowani.pl