Rewolucja w wyglądzie Windows 10? Nadchodzi Project Neon

Rewolucja w wyglądzie Windows 10? Nadchodzi Project Neon

Opublikowano 30.01.2017 10:23 - 3


Windows 8 zapoczątkował nowy rozdział w historii wyglądu desktopowego Windows, była to duża rewolucja, bardziej lub mniej lubiana przez użytkowników.

Kolejne wersje systemu Windows czyli 8.1 czy obecny 10 to bardziej konsekwentna ewolucja niż rewolucja w wyglądzie systemu Microsoftu.
Niebawem szykuje się kolejny remont dla interfejsu Windows, pytanie jak duży, ale powiem szczerze, podoba mi się to co widzę.

Pod koniec zeszłego roku po sieci krążyły plotki o planowanych zmianach wyglądu w desktopowym systemie Microsoftu o nazwie kodowej Project Neon, niedawno te plotki potwierdził zrzutami ekranowymi portal MSPoweruser pokazując jakie będą główne założenia nadchodzących zmian w wyglądzie Windows 10.

Project Neon skupi się na zmianach w animacjach, uproszczeniu interfejsu i skondensowaniu wyświetlanej przez aplikacje treści. Jedną z głównych nowości, które wprowadzi do Windows 10 to komponent zwany Acrylic, który bardzo przypomina znane z Windows Vista „Aero” choć w dopasowanej do Metro/Modern UI formie. Będzie on dotyczył głównie zmian w wyglądzie wielu elementów  interfejsu w tym pasków nawigacyjnych dodając przezroczystość, rozmycie i płynne animacje poprawiające czytelność treści.

Użytkownicy najnowszej, testowej kompilacji Windows 10 Insider Preview mogą już zaobserwować niektóre z nadchodzących zmian w aplikacji muzycznej Groove Music. Dodana została półprzezroczysta belka w większości zakładek aplikacji np. tej z obrazem artysty czy albumu której tło zmienia się przy przewijaniu listy albumów rozmazując w efektowny sposób treści znajdujące się na przewijanej liście pod spodem lub samej grafice.

Po co to wszystko? Ekipa odpowiedzialna za Windows 10 od 2015 roku nie zaprezentowała dużych zmian  wizualnych w swoim produkcie, były to bardziej mniejsze aktualizacje kilku elementów mających na celu ujednolicenie interfejsu. Większy powiew świeżości, poprawiający czytelność treści nawigację po systemie na pewno się przyda. Oby tylko Microsoft nie przesadził.

Kiedy można się spodziewać wdrożenia nowego wyglądu interfejsu do Windows 10? Mówi się, że Project Neon zagości w bieżącym roku w kolejnej dużej aktualizacji po nadchodzącej, planowanej na kwiecień Creators Update (Redstone 2).

Wieści z Rozładowani.pl