Rewolucja na Snapchacie - od teraz Twoje snapy już nie znikną!

Rewolucja na Snapchacie – od teraz Twoje snapy już nie znikną!

Opublikowano 7.07.2016 9:14 -


Snapchat nie przestaje zaskakiwać nas kolejnymi aktualizacjami, wprowadzając nie tylko poprawki błędów, ale także udostępniając zupełnie nowe funkcje. Tym razem, w dobie real-time sharing, deweloperzy aplikacji postanowili wprowadzić coś, co zwróci naszą uwagę na przeszłość.

Nowa aktualizacja przyniosła nam Memories – sposób na zapisywanie i dzielenie się starymi snapami, zorganizowanymi w prywatnym archiwum wewnątrz aplikacji. Mimo tego, że do tej pory możliwe było zapisywanie snapów w galerii telefonu, Memories są znaczącą zmianą w efemerycznym ekosystemie aplikacji. Dodatkowo, przyczynią się one do jeszcze większego używania Snapchata jako domyślnego aparatu w telefonie. Sam zazwyczaj robię zdjęcia jedynie Snapchatem, zapisując je później w pamięci urządzenia. Teraz, zdjęcia te będą zapisywane na serwerze aplikacji, stąd moje urządzenie nie będzie cierpiało na brak pamięci.

Jak działa Memories?

W tej części aplikacji znajdziemy nasze snapy w odwróconej chronologicznie kolejności. Prostokątne posty to zwykłe snapy, okrągłe – nasze historie, z możliwością podglądu “na żywo” (bez wchodzenia w szczegóły). Memories zawierają także zakładki, które umożliwiają nam uszeregowanie treści ze względu na ich rodzaj – dzięki temu możemy podglądać tylko snapy lub tylko historie. Z obu tych zakładek mamy dostęp do kolejnych nowych funkcji: możemy edytować nasze snapy, dodawać filtry z czasem i geofiltry – niezależnie od miejsca, w którym obecnie teraz jesteśmy, a w którym snap został wykonany. Mamy także możliwość wybrania zdjęć i stworzenia z nich nowego story, które w postaci załącznika możemy przesłać naszym znajomym za pośrednictwem czatu.

Memories udostępniają także zakładkę “My Eyes Only”, w której możemy umieścić snapy, którymi nie chcielibyśmy podzielić się ze swoją rodziną, czy przyjaciółmi – w końcu kiedyś tylko do tego służył snap ;-) Zabezpieczone są one za pomocą ustawionego przez nas numeru PIN, a w przypadku, gdy zapomnimy tego numeru, Snapchat nie pozwoli nam na przywrócenie tych ujęć.

Snapchat już nie tylko do nagich zdjęć

Z całą pewnością wprowadzenie Memories jest jedną z największych zmian w 5-letniej historii tej aplikacji. Do tej pory głównym jej założeniem była ulotność chwili, teraz ta chwila – dzięki Memories – może być zatrzymana na dłużej. Myślę jednak, że nowa aktualizacja jest znakiem czasu i obserwacji tego, w jaki sposób użytkownicy do tej pory korzystali z tej aplikacji. Sam obserwując swoich najbliższych jestem w stanie stwierdzić, że coraz częściej Snapchat wykorzystywany jest jako główny aparat w telefonie. Nie ma co się oszukiwać – aplikacja z duszkiem w logo już dawno przestała służyć do wysyłania jedynie nagich zdjęć, choć zapewne takie fotografie nadal stanowią znaczny procent przesyłanych dziennie zdjęć. A jest ich naprawdę dużo – ze Snapchata bowiem korzysta codziennie ponad 150 milionów użytkowników, którzy przesyłają za jego pośrednictwem zdjęcia i filmy, uwieczniając tym samym swoje życie i dzieląc się nim ze swoimi znajomymi. Coraz częściej z tej aplikacji korzystają także marketingowcy, wykorzystując go jako jeden z głównych kanałów komunikacyjnych – o czym na łamach DailyWeb pisałem już wielokrotnie.

Wieści z Rozładowani.pl