Revolut Metal zwróci pieniądze w kryptowalutach

Revolut Metal zwróci pieniądze w kryptowalutach

Opublikowano 23.08.2018 9:41 -


Znacie Revolut? Na pewno, pisaliśmy już o nim. Revolut znowu zaskakuje, tym razem zaproponował metalową kartę płatniczą, która dodatkowo oferuje moneyback wypłacany w kryptowalucie.

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Revolut, warto przypomnieć. To brytyjskim startup, a raczej fintech, założony przez ex-bankiera Nikolaya Storonskyi’ego. Revolut to też karta płatnicza i konto, które umożliwia przechowywanie, wymianę i przesyłanie pieniędzy bez dodatkowych opłat w 25 różnych walutach.

Pierwsza bezstykowa metalowa karta w Polsce i moneyback w kryptowalutach

Oczywiście pierwszą metalową kartą w naszym kraju była ta z banku Lion’s Bank (miała nawet Quintessentially Lifestyle, pakiet usług concierge, dzięki którym kolacja z Dalajlamą i własne BatCave stają się możliwe). Podobny pomysł na metalową kartę z dodatkowymi usługami zrealizował też ostatnio minimalistyczny niemiecki bank N26. Revolut jako pierwszy wprowadza jednak metalową kartę ale z płatnościami bezstykowymi. Zasadniczo karta nie jest w pełni metalowa. To ponoć połączenie metalu i cienkiej warstwy polimeru (karta waży 18 gram), w którym kryje się też antena NFC do transakcji bezstykowych.

Revolut Metal daje znacznie więcej niż konto bezpłatne lub nawet Premium. Korzyści to między innymi darmowe wypłaty w bankomatach do wysokości 600 euro (bezpłatne konto umożliwia 200 euro, a Premium 400 euro), pakiet usług concierge (można dzięki nim zlecić np. kupno biletów, czy rezerwacje hotelu) oraz programu moneyback. Zwrot za transakcje wyniesie 1% poza terenem UE oraz 0.1% na jej terenie. Zgromadzone środki będzie można wypłacić w tradycyjnych walutach oraz w pięciu najpopularniejszych kryptowalutach. Revolut Metal daje też dostęp nielimitowanej wymiany walut, bezpłatnych przelewów międzynarodowych, ubezpieczenia podróżnego (w dosyć bogatej opcji) oraz priorytetowej obsługi klienta (24 godziny na dobę). Wiadomo już też, że Revolut na tym nie poprzestanie i szykuje już kolejne atrakcje dla posiadaczy karty Metal.

Revolut Metal jest świetny, ale będzie też droższy

Revolut szuka zysku, ale nie można się dziwić, większość jego klientów korzysta z bezpłatnych kont. Revolut Metal zwiększa możliwości kont bezpłatnych, a nawet Premium. Daje też całkiem nowe, których próżno szukać w zwykłych bankach jak moneyback w kryptowalutach. W naszym kraju za Revolut Metal przyjdzie nam zapłacić 49,90 zł miesięcznie, lub 500 z góry za cały rok.

Wieści z Rozładowani.pl