Reveal.js - kolejna kapitalna biblioteka do prezentacji w przeglądarce przy użyciu CSS3

Reveal.js – kolejna kapitalna biblioteka do prezentacji w przeglądarce przy użyciu CSS3

Opublikowano 21.03.2012 9:01 - 1


Microsoft PowerPoint to z pewnością świetne narzędzie do budowania profesjonalnych prezentacji. Posiada ogrom możliwości, które gotowe są do wykorzystania przy każdej prezentacji. O ile przy złożonych prezentacjach to narzędzie jest niezastąpione, o tyle przy prostych i niedługich materiałach można skorzystać z pomocy przeglądarki internetowej i gotowych, darmowych skryptów. Swego czasu prezentowałem bilbiotekę impress.js, a dziś czas na jeszcze ciekawsze narzędzie o nazwie Reveal.js.

Czym charakteryzuje się Reveal.js? Przede wszystkim ogromną prostotą i niesamowitym efektem, gdyż prezentacja przygotowana za pomocą tej biblioteki, w całości będzie obsługiwana za pomocą przeglądarki internetowej. Efekty 3D zapewnia nowa specyfikacja CSS3, która zastała wykorzystana do stworzenia tego narzędzia.

Reveal.js obsługiwany jest za pomocą przycisków strzałek na klawiaturze i co ciekawe, potrafi wyświetlać slajdy zarówno w poziomie jak i w pionie. Po wciśnięciu spacji, pojawi się efektowny konspekt całej prezentacji.

Jeśli Wasza prezentacja, którą musicie przygotować, jest dość prosta i nie wymaga skomplikowanych rozwiązań, to serdecznie polecam Reveal.js, z pewnością zachwyci on wasze audytorium :-)

Demo Pobierz

Wieści z Rozładowani.pl