Responsivator - czyli sprawdź jak wygląda Twoja strona na urządzeniach mobilnych

Responsivator – czyli sprawdź jak wygląda Twoja strona na urządzeniach mobilnych

Opublikowano 19.10.2012 9:21 -


Urządzenia mobilne stały się nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości. W związku z tym projektowanie strony internetowej powinno zakładać także dopasowanie do urządzeń, które mają mniejszą rozdzielczość niż kultowe 1024x768px. Nie da się ukryć, że to oczywiście dodatkowe zadanie do wykonania, ale w końcu należy wyjść czytelnikom na przeciw.

WordPress z którego korzystam daje ogromne możliwości jeśli chodzi o zapewnienie wersji mobilnej. Istnieje masa wtyczek, które automatycznie konwertują mojego bloga do wersji mobilnej, tak by jego przeglądanie było wygodne. Wtyczka nazywa się WPTouch i niestety pozostawia wiele do życzenia, jednak lepszy rydz niż nic. Dla wszystkich, którzy jednak planują na własną rękę dostosować wygląd strony internetowej do najpopularniejszych urządzeń mobilnych, zdecydowanie polecam narzędzie o nazwie Resposivator. Jest to skrypt, który po podaniu adresu strony WWW zaprezentuje ją w postaci okienek, odpowiadającym najpopularniejszym rozdzielczością smartfonów czy też tabletów.

Narzędzie to prócz odgórnie zdefiniowanych rozdzielczości pozwala na ustawienie własnych wartości i co najważniejsze jest do dyspozycji za darmo.

Demo Pobierz

Wieści z Rozładowani.pl