Wyciekają plany Netflixa na serię "Resident Evil". Premiera już niebawem?

Wyciekają plany Netflixa na serię “Resident Evil”. Premiera już niebawem?

Opublikowano 10.02.2020 11:09 -


Resident Evil to seria gier komputerowych rozsławionych na całym świecie. Tak duża ilość części oraz ulepszone remake’i trafiły w gusta fanów, o czym świadczy liczba sprzedanych egzemplarzy. Nic więc dziwnego, że na ich podstawie nakręcono, aż 10 filmów, w tym 4 anime, a wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec.

W piątek, na specjalnym profilu Netflixa dla prasy, ukazała się zapowiedź serialu Resident Evil. Prawdopodobnie była to wpadka serwisu, który przypadkowo zbyt wcześnie opublikował opis nowej produkcji. Aby informacja dotarła do jak najmniejszej liczby osób, pozycja ta została usunięta. Na nieszczęście platformy, informacja ta przedostała się do zagranicznych serwisów internetowych, które starają się rozgłośnić zbliżającą się premierę serialu.

resident evil

Opis adaptacji Resident Evil od Netflixa przypadkowo w sieci?

Sama nie do końca jestem pewna, czy wierzyć w przypadkową publikację, czy jednak było to celowe zagranie Netflixa. Biorąc pod uwagę fakt, jak dużą popularnością cieszyły się zarówno gra, jak i jej adaptacje, mogło to być zagranie czysto marketingowe. W końcu produkcja jest opisywana teraz przez wiele portali, które tylko zachęcają użytkowników do tego, by wyczekiwali zbliżającej się premiery serialu. Publikacja opisu może świadczyć o tym, że będzie to miało miejsce już niebawem.

A oto niedostępna już zapowiedź serialu Resident Evil:

Resident Evil

Miasto Clearfield, MD, od dawna stoi w cieniu trzech pozornie niezwiązanych ze sobą gigantów – Umbrella Corporation, wycofanej z użytku organizacji Greenwood Asylum i Waszyngtonu. Dzisiaj, dwadzieścia sześć lat po odkryciu wirusa T, tajemnice ukryte przez trzy firmy zaczną się ujawniać przy pierwszych oznakach wybuchu.

Greenwood Asylum i Clearfield w Maryland są najwidoczniej idealnym miejscem do rozwoju nowej fabuły serii, która rozpoczęła się 24 lata temu. Co ciekawe, mniej więcej w tym samym czasie w ubiegłym roku Netflix pracował nad serialem opartym na popularnej serii horrorów, który od 1996 roku obejmuje nie tylko serię filmową, ale również gier. Oznaczałoby to, że pierwsze prace rozpoczęły się w zeszłym roku i prawdopodobnie na dniach przekonamy się, czy Netflix sprostał oczekiwaniom fanów Resident Evil.

Źródło: Polygon

Wieści z Rozładowani.pl