Reon Pocket, czyli kilka słów o tym, czy podręczny klimatyzator ma sens

Reon Pocket, czyli kilka słów o tym, czy podręczny klimatyzator ma sens

Opublikowano 31.07.2019 19:57 -


Sony, producent różnego rodzaju sprzętów elektronicznych, zaskoczył nas już wieloma swoim projektami. Tym razem postanowił jedak wyjść naprzeciw oczekiwaniom szerokiego grona zainteresowanych. Niedawno bowiem zaprezentował kieszonkowy klimatyzator, który może okazać się prawdziwym hitem. W końcu kto z nas nie chciałby czuć się komfortowo podczas letnich upałów, bez względu na miejsce?

Klimatyzowane pomieszczenia albo samochody stanowią dla nas codzienność. A co, gdyby móc zabrać ze sobą klimatyzację niemal wszędzie? Sony dopiero zapowiada swoje urządzenie, jednak już widać zainteresowanie tym, jak ma ono działać. Ten niewielki klimatyzator ma znaleźć swoje miejsce w tylnej kieszonce koszulki, gdzie będzie mógł rozprowadzić powietrze ochłodzone aż o 13 stopni bądź podwyższone aż o 8 stopni. Dzięki temu popyt na Reon Pocket trwał będzie przez cały rok, a nie tylko w upalne lato. Wszystko oczywiście jest sterowane z poziomu aplikacji na smartfona, co nie powinno nikogo dziwić. Co prawda czas pracy wynosi jedynie do 120 minut, jednak można sprawnie je naładować przy pomocy przewodu USB typu C.

Reon Pocket – kiedy premiera?

Wielu z Was pewnie w tym momencie marzy już o tym, by jak najszybciej udać się po to urządzenie do sklepu – jednak nie tak prędko! Sony zapowiada, że klimatyzator Reon Pocket pojawi się dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Dostępny będzie on w dwóch wersjach: lite oraz standard. Pierwsza z nich charakteryzuje się niską ceną, a co za tym idzie ręcznym sterowaniem, druga z kolei będzie całkowicie zależna od aplikacji, która pojawi się zarówno na Androida, jak i iOS. Standardowa wersja została wyceniona na około 500 zł, czyli niewiele, jak za komfort podczas letnich upałów oraz zimowych chłodów. Mimo daty premiery ustalonej na 2020 rok na pewno nie zabraknie zainteresowanych tym urządzeniem i w kilka dni po wejściu na rynek zniknie ono ze sklepowych półek.

Muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem pomysłowości Sony, ponieważ zapotrzebowanie na takie urządzenie jest widoczne od kilku lat, a żaden inny producent nie podjął się próby zaprojektowania kieszonkowego klimatyzatora. Co prawda, na razie musimy zadowolić się innymi rozwiązaniami, które są dostępne na rynku, nie ulega jednak wątpliwości, że jak tylko Reon Pocket będzie dostępne w sprzedaży, możecie liczyć na moją recenzję.

Wieści z Rozładowani.pl