Na to narzędzie trafiłem w sumie przez przypadek, zupełnie go nie szukając.

Do tej pory mozolnie grzebałem w Photoshopie i usuwałem tło ze zdjęć. Remove.bg ma co prawda pewne ograniczenia, ale do szybkich, lekkich zadań jest wręcz idealne. Cena? Narzędzie jest darmowe!

Mając niewielkie zadanie dla Photoshopa, często jest tak, że staje się ono mega czasochłonne. Tak jest z usuwaniem tła ze zdjęć. Narzędzie, jakim jest Remove.bg, potrafi w kilka sekund usunąć zbędne elementy z tła. Co najważniejsze, wszystko działa samoistnie, wystarczy załadować fotkę. Wykorzystywany jest do tego algorytm, przez co nie musimy używać lassa do zaznaczania konturów postaci na zdjęciach.

R E K L A M A

Remove.bg narzędzie do usuwania tła

Pełen automatyzm ma też swoje wady – wykrywa na razie tylko ludzi. Miejmy nadzieję, że wraz z rozwojem projektu pojawią się dodatkowe możliwości. Drugim, bez wątpienia istotnym problemem jest rozmiar wyjściowego pliku. Może mieć on bowiem maksymalne wymiary 500x500px. Stąd też na samym początku zaznaczyłem, że jest to narzędzie dobre do małych, szybkich rzeczy.

Remove.bg narzędzie do usuwania tła

Remove.bg to narzędzie darmowe

Takich, darmowych narzędzi na pewno nam trzeba. Warto zaufać twórcom, że kierują się tylko chęcią ułatwienia nam wszystkim życia. Sami twierdzą, że na to rozwiązanie trafili przez przypadek, tworząc coś innego. Jak dodatkowo zapewniają na swojej stronie „nie wykorzystują narzędzia do trenowania sztucznej inteligencji”. Zapewne umieszczając takie informacje, musiały pojawiać się takowe pytania.

Remove.bg narzędzie do usuwania tła

Na narzędzie to trafiłem kilka tygodni temu, niemniej stwierdziłem, że zanim pochwalę się nim szerszemu gronu, to muszę go porządnie przetestować. Bo nie można powiedzieć, że test jest wiarygodny, wrzucając tam jedno zdjęcie. Jak tylko miałem jakiś temat, to od razu korzystałem z narzędzia. Raz sprawy bardziej skomplikowane, innym razem te mniej.

Biorąc pod uwagę, że jest to darmowa strona, to na efekty z całą pewnością narzekać nie mogę. Jeśli pojawiły się jakieś schody to były to naprawdę trudne zadania, nawet dla Photoshopa i ręcznego usuwania tła. Bez problemu narzędzie usuwa tło z włosów, skutecznie je oddzielając (ileż to razy w Photoshopie goliłem delikwenta na zero, jak już miałem dość usuwania tła), radzi sobie także z „trudną” kolorystycznie odzieżą, która niewiele różni się od tła.

Remove.bg narzędzie do usuwania tła

Domyślam się, że tworząc tak genialne rozwiązanie, twórcy mieli gotowy plan na jego rozwój. Mogę sobie wyobrazić, że wraz z zyskaniem popularności pojawi się płatna opcja, w której przykładowo będziemy mogli eksportować pliki w większych rozmiarach. Tego akurat jestem niemalże pewien. Tak samo jak tego, że zapewne skorzystałbym z takiej, płatnej opcji.