Za remake Mafii odpowiedzialne jest Studio Hangar 13, które było developerem Mafii 3. Dotychczasowe informacje wskazują, że firma poważnie podeszła do projektu. Filmiki obrazujące poczynania studia, wyglądają więcej niż interesująco. Dało się jednak już słyszeć głosy, że w nowej Mafii za mało jest ducha pierwotnego tytułu. Oto informacja, która powinna uspokoić zaniepokojonych użytkowników kultowej gry:

Klasyczny poziom trudności nie czyni gry nierozsądnie trudną, ale zawiera szereg funkcji, które przywodzą na myśl oryginalną Mafię i zachęcają cię do gry w nieco inny sposób. „Gdy spoglądamy teraz na oryginalną Mafię, okazuje się, że ta gra była niezmiernie trudna” zauważa starszy projektant systemów w Hangar 13, Prakash Choraria. „Dodając klasyczny poziom trudności, chcieliśmy zapewnić graczowi naprawdę trudne wyzwanie, a jednocześnie wyrównać kilka elementów, które wiązały się z frustracją. Weźmy na przykład wyścig w misji „Fair play”. Na wszystkich poziomach trudności w Mafii: Edycji Ostatecznej chcieliśmy nieco ułatwić rozgrywkę w porównaniu z oryginałem, gdyż wielu graczy blokowało się w tym miejscu i nie mogło go ukończyć. Na poziomie klasycznym, wyścig wciąż jest dosyć trudny, ale z odrobiną cierpliwości i treningu, można go zaliczyć.

Ci, którzy grali w Mafię z pewnością pamiętają, że klasyczny poziom trudności to jedno z największych „utrudnień” tytułu. W odświeżonej wersji gry pojawi się wiele zbieżności z tą z 2002 roku, jak zarządzanie amunicją czy reakcje policji, ale w ogólnym rozrachunku gra ma być mimo wszystko nieco bardziej przystępna. Dodatkowo w trakcie rozgrywki w każdej chwili będzie można włączyć lub wyłączyć klasyczny poziom trudności. Łowcy trofeów będą jednak musieli uzbroić się w cierpliwość, bo by odblokować osiągnięcie za zaliczenie historii Tommy’ego Angelo na klasycznym poziomie trudności, trzeba się go trzymać od początku do końca.

mafia remake

Więcej na temat klasycznego poziomu trudności możecie przeczytać na stronie gry. Remake trafi do sklepów 25 września.


Posłuchaj nas!