„Stories” na Twitterze pojawiły się w kolejnym kraju: tym razem w Indiach

„Stories” na Twitterze pojawiły się w kolejnym kraju: tym razem w Indiach

Opublikowano 12.06.2020 7:59 -


Twitter ostatnio stara się nadrobić lata stracone i wchodzi w XXI wiek. Najpierw wprowadzono stopniowanie wątków, chwilę później – możliwość ustawienia, kto może odpowiadać na tweety, niedawno doszło planowanie postów, a teraz… relacje.

Znane z Instagrama, a później także z Facebboka, “stories” pojawia się na Twitterze. O nowej funkcji mówiło się już dość długo, ale teraz “Fleets” (bo tak nazywa się ta opcja) pojawiła się na hinduskiej wersji Twittera.

Twitter ma swoje stories

Nie wiem, jak bardzo Twitter chce się upodobnić do Facebooka, ale brakuje już chyba tylko reakcji innych niż polubienie. Serwis długo się trzymał swoich pierwotnych założeń (m.in. długość posta), ale ostatnie lata według mnie nie są dobre dla Twittera i zmian tam zachodzących.

Manish Maheshwari, dyrektor zarządzający Twitterem w Indiach:

“Indie są ważne dla Twittera, ponieważ są jednym z naszych największych i najszybciej rozwijających się rynków odbiorców na całym świecie. Cieszymy się, że możemy przeprowadzić eksperyment Fleets w Indiach i uczynić go jednym z pierwszych trzech krajów na świecie, który doświadczył tego nowego produktu”.

Twitter pozwala teraz zaplanować tweety – zobacz, jak to zrobić

Testy mają pokazać, jak bardzo zmieni się zaangażowanie użytkowników Twittera. Kiedy kolejne kraje? Jeśli przyjmie się w krajach “testowych” (a tak zapewne będzie biorąc pod uwagę popularność tego typu funkcji w innych usługach), kwestią tygodni będzie wprowadzenie Fleets na inne rynki.

źródło: TheVerge

Wieści z Rozładowani.pl