Reklamy warte obejrzenia - grudzień 2015

Reklamy warte obejrzenia – grudzień 2015

Opublikowano 18.01.2016 21:10 Aktualizacja: 9.08.2016 13:44 - 2


Połowa miesiąca za nami, czas więc na kolejne zestawienie reklam, które warto obejrzeć, a które emitowane były w miesiącu ubiegłym.

Grudzień to przede wszystkim czas Świąt i wiążących się z nimi reklamami świątecznymi, stąd w zestawieniu ich przewaga. Znalazła się także dosyć ciekawa propozycja od MTV. Jej ostatnia pozycja w tym zestawieniu świadczy jedynie o tym, że kolejność poniższych reklam jest przypadkowa. Przypominam także, że cały ranking ma charakter subiektywny, zachęcam do dyskusji i dzielenia się Waszymi reklamami wartymi obejrzenia w komentarzach pod postem.

Tymbark – Daj coś od siebie

Chyba najbardziej wzruszająca polska świąteczna reklama. Szczęśliwa rodzina, chłopiec odkłada pieniądze na wymarzone sportowe buty. Zauważa jednak, że jego mama jest w ciąży. Zainspirowany hasłem pod kapslem napoju Tymbark – “Daj coś od siebie” – kupuje buciki dla przyszłego brata lub siostry. Ciekawa historia, klimatyczna muzyka i nienagminna ekspozycja marki. Chwyta za serce, prawda? Więcej takich reklam poproszę!

Sferis i Samsung – Magia istnieje

Szukając świątecznych prezentów natknąłem się dość przypadkowo na ciekawy film animowany. Zainteresowany, obejrzałem go do końca. Okazało się, że świąteczna historia w formacie bajki dla dzieci to w rzeczywistości reklama tabletu Samsung Galaxy S2. Opowieść wciąga nas w magiczny świat, inspiruje i pozwala oderwać się od tego, co nas otacza na co dzień.

Pornhub

Kolejna reklama, dostępna głównie w internecie. Pornhub to mistrz tego, jak można reklamować branżę pornograficzną. I to w przypadku świąt. Rodzinne, świąteczne spotkanie, wzajemna wymiana prezentami. Do sielankowego obrazu nie pasuje jednak smutny, starszy pan siedzący w fotelu na uboczu. Nagle dostrzega go młody mężczyzna, zapewne jego wnuk. Przypomina sobie, że ma dla dziadka prezent. Starszy mężczyzna nie kryje wzruszenia, ściska wnuka, a kamera w tym momencie robi zbliżenie na prezent – kartę podarunkową do konta premium w serwisie Pornhub. Subtelnie!

PZU – Niestraszki

Kolejna reklama w świątecznym klimacie, ale ta nie odnosi się bezpośrednio do świątecznego okresu. PZU rozpoczęło bowiem nowy cykl reklam, których bohaterem są Niestraszki. Czyżby firma wzięła przykład z Serca i Rozumu, czy Małego Głoda? Niestraszki mają przede wszystkim za zadanie uczyć dzieci bezpieczeństwa. Reklama zachęca do odwiedzenia strony niestraszki.pzu.pl, na której najmłodsi mogą brać udział w interaktywnych grach i zabawach. Fajnie przemyślane, dobrze zrealizowane – jak większość ostatnich akcji PZU!

MTV Staying Alive – Safe sexting

Ta kampania została bardzo świetnie przemyślana. Spot skierowany jest przede wszystkim do osób młodych. Wykorzystuje symbole, którymi posługują się oni na co dzień w komunikacji – tzw. emoji. W spocie zobaczymy aktorów przebranych za najpopularniejsze emotikony służące do przekazywania wiadomości z podtekstem seksualnym. Do każdej pary w odpowiednim momencie dołącza bohater przebrany za prezerwatywę. Prócz spotu reklamowego, przygotowana została specjalna klawiatura dostępna za darmo na Androida i iOSa, dzięki której młodzież, za pomocą emoji, może rozmawiać o bezpiecznym seksie. Cała akcja została przygotowana z okazji obchodzonego 1 grudnia Światowego Dnia Walki z AIDS.

Raz jeszcze zachęcam do dzielenia się Waszymi ulubionymi reklamami z grudnia 2015 roku. Może uda nam się dzięki temu stworzyć bardzo obszerny ranking reklam wartych obejrzenia na koniec roku?

Wieści z Rozładowani.pl