To może być kres udostępniania kont, chociaż z drugiej strony – użytkownicy zawsze znajdą powód, aby to robić. Najnowsze doniesienia New York Times mówią o tym, że Netflix ma wprowadzić reklamy w swoim serwisie pod koniec tego roku. Tak przynajmniej informuje osoba z wewnątrz Netflixa.

Reklamy na Netflix miałyby pojawić się na przełomie września i października 2022. Ma to być dodatkowa opcja abonamentu, która byłaby o wiele tańsza, a miałaby zachęcić nowych użytkowników do korzystania z platformy. Netflix tym samym stara się utrzymać pozycję lidera, kiedy za plecami robi się dość tłoczno.

Reklamy na Netflix jeszcze w tym roku?

Serwisy takie jak HBO Max, Hulu czy Disney+ rosną w siłę z każdym dniem, a ich oferta abonamentowa jest mocno konkurencyjna. Oczywiście nie jest to taka skala produkcji, jak w przypadku Netflixa, ale przez zawieszoną wysoko poprzeczkę, Netflix zamknął sobie drogę do obniżania cen. Pomóc ma w tym właśnie pakiet z reklamami.

R E K L A M A

Finał „Ozark” pokazuje, że serial to jedna z największych produkcji Netflixa

Dzielenie kont Netflix jest powszechne i pomimo podejmowanych kolejnych prób, nie udało się skutecznie zapobiec temu procederowi. Użytkownicy w ten sposób dzielą wysokie opłaty abonamentowe. Tańsza wersja pakietu z reklamami ma ich skusić do przesiadki na swoje, legalne konto Netflix. Czy jednak tak się stanie? Ostatnio Netflix ogłosił, że znalazł sposób na skuteczną blokadę dzielenia konta, ograniczając takie udostępnianie jedynie do wspólnych gospodarstw domowych, w czym ma pomóc geolokalizacja.

Pierwsze testy są już prowadzone. Jak to działa? Każdy, kto posiada abonament Basic, Standard lub Premium będzie mógł dodać dwa „sub-konta” dla osób, które nie mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym. I co najważniejsze – każde z tych kont będzie miało swój profil, przeniesiony z konta głównego. Takie sub-konto będzie dostępne w niższej cenie, niżeli zupełnie osobny abonament. Na razie Netflix rozpoczyna testy w trzech krajach: Chile, Kostaryce i Peru. Jak to wygląda cenowo? Przykładowo w Kostaryce takie dodatkowe konto kosztuje 2,99 USD, także jest to kusząca propozycja, jeśli chcemy postępować zgodnie z polityką Netflixa i ich regulaminem.