Refurbed, najszybciej rozwijająca się w krajach niemieckojęzycznych platforma online do sprzedaży odnowionej elektroniki, pozyskała 54 mln dolarów finansowania. 10 mln dolarów zamierza przeznaczyć na rozwój polskiej wersji serwisu.

Austriacka firma aktywnie angażuje się w zmniejszenie ilości elektroodpadów — od momentu powstania w 2017 roku firma naprawiła już 170 ton urządzeń elektronicznych.

R E K L A M A

Refurbed planuje umocnić swoją pozycję w regionie DACH (kraje niemieckojęzyczne) i skoncentrować się na ekspansji poprzez wejście do kolejnych krajów europejskich. 10 milionów dolarów ma zostać przeznaczonych na rozwój w Polsce. Firma planuje m.in. rozbudowę portfolio produktowego, a także skalowanie międzynarodowego zespołu specjalistów z całej Europy.

Refurbed – platforma do kupowania odnowionej elektroniki

Refurbed to marketplace oferujący odnowioną elektronikę, która jest naprawiana w nawet 40 krokach, a następnie testowana, dzięki czemu bezproblemowo konkuruje z nowymi urządzeniami. Produkty, posiadające co najmniej 12-miesięczną gwarancję, działają i wyglądają tak samo jak ich nowe odpowiedniki, będąc przy tym nawet 40 proc. tańsze. To wszystko sprawia, że zakup urządzeń jest łatwy, przystępny cenowo i pozbawiony ryzyka po stronie konsumenta – deklarują przedstawiciele firmy.

W 2020 roku Refurbed osiągnął ponad 100 mln euro GMV (Gross Merchandise Value), co oznacza 3-krotny wzrost. Firma stale usprawnia swoją działalność, wdrażając algorytmy cenowe oraz nowe środki zapewniania jakości, co skutecznie umożliwia oferowanie wysokiej jakości urządzeń w przystępnej cenie.

refurbed strona pl

– Założyliśmy Refurbed z misją, aby co najmniej jedno odnowione urządzenie znalazło się w każdym gospodarstwie domowym w Europie, zmieniając w ten sposób myślenie, jak korzystamy i jak kupujemy urządzenia elektronicznych jako społeczeństwo – mówi Peter Windischhofer, współzałożyciel firmy. – Jesteśmy niezwykle dumni z wyników, które udało nam się osiągnąć do tej pory i zamierzamy dalej rozwijać się na arenie międzynarodowej, aby stać się Amazonem dla odnowionych produktów w Europie.

Refurbed działa w Niemczech, Austrii, Irlandii, Francji, Włoszech i Polsce, a do 3 kolejnych krajów ma zamiar wejść do końca 2021 roku. Firma posiada w swoim asortymencie 11 tysięcy produktów od ponad 130 dostawców i aktualnie zatrudnia 120 osób. Dotychczas Refurbed poprzez swoją platformę sprzedało przeszło 800 tysięcy urządzeń. Co istotne, każdy sprzedany produkt to jedno drzewo posadzone w Kenii, Indonezji, Mozambiku, Nepalu, Haiti czy Madagaskarze.

Brak ładowarki w iPhone 12 to zwykła eko-ściema. Apple stać na dużo więcej


Posłuchaj nas!