Instagram uruchamia funkcję Reels, czyli tworzenie krótkich klipów wideo z wykorzystaniem utworów muzycznych. Analogiczne rozwiązanie stosuje TikTok. 

Funkcja Instagram Reels

Instagram Reels

Instagram Reels udostępnione zostały kolejnym użytkownikom w 50 krajach. Niestety nie ma w nich Polski. Reels pozwalają na tworzenie 15-sekundowych filmów z wykorzystaniem utworów muzycznych lub oryginalnych dźwięków z innych wideo. Użytkownicy mogą je udostępniać w kilku miejscach, w zależności od ustawień prywatności. Jeśli konto jest prywatne, klipy mogą się pojawiać obok dotychczasowych publikacji, a także w relacjach, które znikną po 24 godzinach, zatem widzą je tylko obserwatorzy.

[alert]Zobacz także: Jak usunąć konto na Instagramie?[/alert]

W przypadku kont publicznych Reels mogą pojawiać się w tych samych miejscach, co u prywatnych kont, a dodatkowo w nowo przygotowanej przestrzeni, pośród innych klipów. Do tworzenia klipów można wykorzystać nie tylko dźwięki z biblioteki czy dodane przez innych użytkowników (jeśli użytkownik konta prywatnego doda specjalny dźwięk, to inni użytkownicy nie mogą go wykorzystać), ale także elementy rozszerzonej rzeczywistości. Użytkownicy mogą skorzystać z timera oraz ustawień prędkości materiału, które pomogą uzyskać oczekiwane przez nich efekty. 

Udostępnianie Instagram Reels

Reels mają specjalne miejsce

Instagram stworzył także oddzielne miejsce, gdzie pojawiają się klipy. Explore wyświetla Reels z publicznych kont. Przyporządkowane one zostają zgodnie z wykorzystanymi dźwiękami, efektami rozszerzonej rzeczywistości lub użytymi hashtagami. Explore pozwala użytkownikom zapoznanie się z popularnymi klipami. Wśród nich znajdą się także polecane, bazujące na wyjątkowości pomysłu lub wykorzystanych elementów. 

Oglądanie Instagram Reels

Zatem w ramach Instagrama użytkownicy otrzymują funkcje bardzo dobrze im znane z TikToka. Jednak nie wiadomo kiedy Instagram Reels trafi do Polski. Spodziewałem się, że znajdziemy się w gronie tych 50 krajów, ale nie. 

Źródło: Instagram


Posłuchaj nas!