Redmi Watch zaprezentowany. Tani smartwatch, który może znaleźć wielu chętnych

Opublikowano 27.11.2020 10:11 -


Xiaomi zaprezentowało nowego smartwatcha. Redmi Watch to ciekawa propozycja, a zarazem bardzo tania. Może znaleźć wielu chętnych. 

Smartwatche to kategoria, która ma coraz większe grono fanów. Zwłaszcza, że na rynku dostępnych jest sporo tanich modeli. Oczywiście są one w pewnym stopniu ograniczone pod względem funkcjonalności, jednak nie każdy potrzebuje „wodotrysków”, ale bardzo podstawowych opcji. Nowym smartwatchem Xiaomi może trochę namieszać na rynku tanich modeli.

redmi watch 3
Źródło: Xiaomi

Redmi Watch oficjalnie

Redmi Watch wygląda obiecująco, przynajmniej na papierze i zdjęciach. Mamy tu do czynienia z 1,4-calowym wyświetlaczem, który oferuje zagęszczenie pikseli na poziomie 323 ppi. Ekran wykonany ma być ze szkła hartowanego 2.5D. Waga smartwatcha to 35 g, nie jest więc to ciężkie urządzenie. Xiaomi chwali się, że Redmi Watch będzie mógł zaprezentować ponad 120 tarcz. Dużo, ale czy to naprawdę potrzebne? Na pewno taka ilość sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Wracając jednak do funkcji nowego zegarka - oferuje on śledzenie tętna użytkownika z 30-dniowym archiwum.

redmi watch 2
Źródło: Xiaomi

W tym tanim modelu nie zabrakło również monitorowania snu, ale musimy podkreślić, że ta funkcja będzie badać tylko w nocy. Sen w ciągu dnia nie będzie monitorowany. Użytkownicy będą mogli także mierzyć swoje aktywności sportowe. Smartwatch zaoferuje 7 trybów, w których znajdą się m.in. bieganie, pływanie na basenie, jazda na rowerze. Skoro o pływaniu mowa, to Redmi Watch będzie wodoszczelny - można go zanurzyć do 50 metrów. Na jego pokładzie znalazł się także moduł NFC. Xiaomi deklaruje, że pojemność baterii pozwoli na korzystanie ze smartwatcha przez 7 dni, które mogą być wydłużone do 12 dni w trybie długiej żywotności. Zegarek będzie dostępny w trzech kolorach: Elegant Black, Ivory White oraz Ink Blue.

redmi watch 1
Źródło: Xiaomi

Cena Redmi Watch

Na razie smartwatch trafi na rynek chiński. Jego cena to 299 juanów. W przeliczeniu na złotówki daje to ok. 171 zł. Przyznaję, że to dość ciekawa cena za smartwatch, który wygląda całkiem fajnie, a jego funkcje, jak dla mnie, są w pełni wystarczające. Póki co, nie wiadomo czy Remi Watch trafi na europejski rynek. Jeśli tak się stanie, to Was o tym powiadomimy.

Źródło: Xiaomi

Wieści z Rozładowani.pl