Przed premierą Redmi Note 9 Pro i Redmi Note 9 Pro Max, po sieci krążyło wiele informacji. Wydawały się one jednak często sprzeczne i mało prawdopodobne, dlatego czekałem do premiery, aby dowiedzieć się, czy będzie dobrze, czy bardzo dobrze, bo tylko takie opcje wchodziły w rachubę.

Redmi Note 9 Pro

Specyfikacja Redmi Note 9 Pro Max

Jest to topowa opcja budżetowego Redmi. Za nadal przystępną cenę otrzymacie Snapdragon 720G, 6 GB lub 8 GB pamięci RAM i 64 GB, lub 128 GB pamięci wewnętrznej UFS 2.1. Bateria jest „Max” i charakteryzuje się pojemnością 5020 mAh z funkcją szybkiego ładowania 33 W. Redmi zapewnia, że takie parametry pozwolą naładować pierwsze 50% w mniej niż 30 min.

Redmi Note 9 Pro

Cała konstrukcja nowych Redmi została odmłodzona poprzez zastosowanie oczka na froncie 6,67-calowego panel FullHD. Kryje on 32 MPix kamerę do selfie. Wyświetlacz to niestety LCD i pomimo wcześniejszych przecieków jest to nadal powodem, dla którego producent musiał przenieść czytnik linii papilarnych na krawędź telefonu.

aparat Redmi Note 9 Pro

Redmi Note 9 Pro Max oferuje konfigurację 4 aparatów opartych na głównym 64 MPix. Towarzyszą mu 8 Mpix aparat szerokokątny, makro 5 MPix i czujnik głębi 2 MPix. Zastosowano tutaj skomplikowany system redukcji szumu działający jak ujęcia nocne. Łączy on kilka zdjęć, aby odszumić zdjęcia bez utraty jakości. Taki zabieg wymaga jednak dużej ilości pamięci RAM (minimum 6GB).

Redmi Note 9 Pro

Specyfikacja Redmi Note 9 Pro

Jest ona w wielu pozycjach podobna do wersji MAX. Ma taki sam wyświetlacz FullHD+ o przekątnej 6,67 cala i proporcjach 20: 9 i procesor Snapdragon 720G. Możliwości konfiguracji z pamięcią RAM i ROM są jednak mniejsze. 4-6GB pamięci operacyjnej oraz 64-128GB pamięci wewnętrznej. Ponadto przednia kamera to „tylko” 16 Mpix, podczas gdy najmocniejsza z tyłu to 48 Mpix Samsung GM2. Pozostałe oczka nie różnią się od tych z wersji MAX. Bateria w Note 9 Pro to 5020 mAh z ładowarką 18 W.

kolory Redmi Note 9 Pro

Poza klasycznymi parametrami warto wspomnieć o obecności gniazda microSD, WiFI ac, czujnika IR, USB-C i gniazda Jack. Jak już wspomniałem na początku, nie odbyło się tutaj jednak bez braków. Szczególnie brakuje NFC, które myślałem, że stanie się standardem dla nowych urządzeń spod Xiaomi.

Redmi Note 9 Pro 2

Cena i dostępność

Choć na razie wiadomo nam tylko o cenach i konfiguracjach w Indiach, bo tam odbyła się pierwsza prezentacja, to mówi nam to wiele o urządzeniach i przewidywalnej cenie w Polsce.

Redmi Note 9 Pro Max

  • 6 GB RAM + 64 GB pamięci – 800 zł
  • 6 GB RAM + 128 GB pamięci – 850 zł
  • 8 GB pamięci RAM + 128 GB pamięci – 1000 zł

Redmi Note 9 Pro

  • 4 GB pamięci RAM + 64 GB pamięci – 700 zł
  • 6 GB pamięci RAM + 128 GB pamięci – 850 zł

Na terenie Indii oba urządzenia będą dostępne za kilka/kilkanaście dni i na tamtejszym rynku odniesie z pewnością sukces. W Polsce wszystko zależy od ceny oraz tego, jak wiele osób przyzwyczaiło się do NFC. Jeżeli jego brak Ci nie przeszkadza, na pewno zwrócisz uwagę na Note 9 Pro i Pro Max.