Redmi 8A – nowy smartfon od Xiaomi! Czym nas zaskoczy tym razem?

Redmi 8A – nowy smartfon od Xiaomi! Czym nas zaskoczy tym razem?

Opublikowano 19.08.2019 12:15 -


Po niedawnej premierze Redmi Note 7 Xiaomi już szykuje kolejnego smartfona, który ma podbić rynek budżetowych telefonów swoimi parametrami. Nowe model mogliśmy poznać dzięki TENAA, gdzie pojawiły się pierwsze informacje oraz specyfikacja techniczna. Czym będzie się wyróżniało Redmi 8A? Tym razem chiński producent postawił przede wszystkim na bardzo pojemny akumulator! A co poza tym? Przekonajcie się sami!

Wielbiciele najświeższych nowinek z branży mobile natrafił ostatnio w serwisie TENAA na szczegółową specyfikację techniczną najnowszego modelu od Xiaomi. Mowa o Redmi 8A — premiera już blisko, skoro najważniejsze informacje znalazły się w sieci. Choć początkowo zakładano, że kolejna seria Redmi będzie kontynuowała wersję Note, to tym razem producent zaprezentuje nam smartfona o standardowych rozmiarach.

redmi 8a

Ze wstępnych informacji wynika, że smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6.26”. Nie dotarliśmy jednak do danych dotyczących rozdzielczości, choć mamy swoje podejrzenia, że będzie to HD+. Jeśli chodzi o najważniejsze, czyli podzespoły, wiemy, że zostanie wyposażony w:

  • 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu 2GHz
  • 2,3,4 GB RAM
  • 16,32,64 GB pamięci wewnętrznej

Wychodzi na to, że każdy użytkownik będzie miał do wyboru aż 3 konfiguracje smartfona, co na pewno wpłynie na cenę końcową modelu. Poza parametrami systemowymi duże znaczenie ma również pozostała część wyposażenia. Redmi 8A zostanie wyposażony w dwa obiektywy, odpowiednio w konfiguracji 12 mpx i 5 mpx, natomiast kamerka frontowa będzie miała moc 8 mpx.

Redmi 8A z wyjątkowo pojemną baterią

Największym hitem, jeśli chodzi o ten model, okazała się pojemność baterii. Wynosi ona aż 5000 mAh, co na pewno spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Nie można jednak zapomnieć o standardowym wyposażeniu. Wśród niego pojawi się: Dual Sim, czytnik karty pamięci, modem LTE, a to wszystko w otoczce Androida 9 Pie z dokładką MIUI 10.

A co z ceną i datą premiery?

Data oficjalnego wejścia modelu na rynek nie została jeszcze podana przez producenta. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że w sieci dostępna jest szczegółowa specyfikacja, nastąpi ona lada moment. W kwestii ceny możemy się spodziewać, że będzie ona równie korzystna, co w przypadku poprzedników z serii Redmi. Trzeba oczywiście wziąć na poprawkę, że Xiaomi wypuści aż 3 wersje wyposażenia. Może  to sprawić, że Redmi 8A stanie się prawdziwym hitem.

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]