Redactor - prosty i banalny w instalacji WYSIWYG

Redactor – prosty i banalny w instalacji WYSIWYG

Opublikowano 29.05.2012 9:29 - 1


Czym są skrypty WYSIWYG? W wolnym tłumaczeniu, ten skrót  oznacza: To Co Widzisz Jest Tym Co Otrzymasz (ang. What You See Is What You Get). Czyli krótko mówiąc błogosławieństwo dla osób, które w tym wypadku nie znają (x)HTMLa i wszystkich tych dziwnych znaczników. Z drugiej jednak strony, paradoksalnie wszelkie tego typu skrypty są z reguły przekleństwem dla osób które ten hipertekstowy język znaczników doskonale znają. Pomijając fakt, że to nic trudnego by opanować (x)HTML, którego poznawanie sprawia ogromną frajdę i  daje dużo satysfakcji, to jednak edytory jak Redactor zawsze będą niezbędne.

Co właściwie go odróżnia od podobnych, konkurencyjnych rozwiązań? Przede wszystkim prostota. Posiada tylko te najbardziej niezbędne funkcjonalności i nie jest z pewnością tak toporny jak chociażby popularny FCKEditor.

W dodatku posiada obsługę zdjęć i multimediów, wykorzystującą metodę drag’n’drop, co dla tzw. zwykłych klikaczy może się okazać bardzo wygodnym rozwiązaniem. Uważam jednak, że największą zaletą tego skryptu jest automatyczna zamiana wszystkich formularzy typu textarea na właśnie WYSIWYG Redactor. Prócz tego z edytora można także korzystać w trybie pełnoekranowym a za pomocą wygodnego API, można w łatwy sposób określić ilość narzędzi edycyjnych, które zostaną udostępnione użytkownikowi. Polecam.

 

Wieści z Rozładowani.pl