Red Pen - czyli w jak prosty i efektywny sposób gromadzić opinie o swoim projekcie graficznym

Red Pen – czyli w jak prosty i efektywny sposób gromadzić opinie o swoim projekcie graficznym

Opublikowano 3.01.2014 11:11 -


Prostota w dezajnie to największa ze cnót. Im prościej tym lepiej, to oczywiste. Niemniej na przeciw tej teorii wychodzi kwestia gustów i guścików, a te są z reguły najbardziej zaskakującym elementem przy jakimkolwiek projektowaniu graficznym. Nie jestem żadnym grafikiem, moje umiejętności ograniczają się głównie do prostych modyfikacji grafik na potrzeby stron WWW, jednak mając wielokrotnie do czynienia z klientem, wielokrotnie byłem zaskoczony dając wybór ów zleceniodawcy. W mojej opinii zawsze wybierali z reguły najgorszą z możliwych opcji. Mówią jednak, że o gustach się nie dyskutuje.

Niemniej tworząc projekty graficzne wszelkiej maści, zawsze trzeba wydobyć informację od klienta o jego potrzebach, wizjach, wymaganiach. Gdy już dojdzie do pierwszych propozycji, wówczas trzeba wypada skonfrontować, to co zostało ustalone uprzednio. Do tego z reguły niezbędne jest spotkanie, ale i doskonale nadać się może narzędzie o nazwie Red Pen (Czerwony Długopis?). Jak ono działa? Otóż jego obsługa odbywa się w dosłownie trzech krokach. W pierwszym należy wysłać nasz projekt graficzny, w drugim napisać komentarz powitalny dla osób, które mają wyrazić swoją opinie a w kroku trzecim należy projekt udostępnić, otrzymujemy gotowy link.

Co dalej? Dalej przesyłamy projekt czy to klientowi, czy znajomym do oceny, oczywiście konstruktywnej. Jak odbywa się dodawanie opinii? Otóż każdy kto otrzyma link może w wybranym przez siebie miejscu dodać komentarz, nawiązujący do konkretnego elementu. Proste, czytelne, genialne? Zdecydowanie tak, nie dość że pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, to i sprawnie zbierzemy feedback związany z naszym projektem od naszych znajomych, współpracowników, klientów. Coś w tym jest, że internet ogranicza kontakty międzyludzkie, ale w tym wypadku działa do zdecydowanie na plus :-)

Wieści z Rozładowani.pl