Recepta na wymiatanie we Fortnite? Pad z PS4!

Recepta na wymiatanie we Fortnite? Pad z PS4!

Opublikowano 30.08.2018 8:01 Aktualizacja: 30.08.2018 9:57 -


Fortnite to bezsprzecznie hit. Ostatnie dane mówią o ponad 125 milionach graczy, a gra przecież miała swoją premierę trochę ponad rok temu! Nie ma co się dziwić, że powstały już szkółki treningowe, internetowe tutoriale albo tricki jak przechytrzyć większość graczy. Jednym z najlepszych z nich to podłączenie padów na bluetooth do telefonu/tabletu. A jak pad to tylko najlepszy – ten od PS4.

Będę szczery, nie rusza mnie całkowicie Fortnite. Próbowałem swoich sił w wersji mobilnej oraz na PC i o dziwo magia nie zadziałała. Nie, żebym nie lubił grać, bo na World Of Tanks czy Unreal Tournament straciłem sporą część życia, głównie kosztem zajęć na studiach :)

Jak to bywa z każdą grą, która osiągnie sukces międzynarodowy, po czasie pojawiają się pierwsze poradniki jak być lepszym. Początkowo mowa jest o najlepszych wyborach na starcie, kierunkach rozwoju itp. Z czasem jednak dochodzi do tego, jak grać, kiedy grać i czym grać. Szczególnie to ostatnie daje duże pole do popisu, ponieważ na rynku mamy całą gamę padów, mechanicznych klawiatur czy kierownic rajdowych dedykowanych pod prawdziwych graczy.

FORTNITE MOBILE TYLKO Z PADEM

Jak się okazuje, coraz większa rzesza użytkowników wyznaje zasadę, że we Fortnite nie da się grać na ekranowych kontrolerach. Takie komentarze pojawiają się jak grzyby po deszczu i po kilku godzinach gry na Androidzie, muszę przyznać, że coś w tym jest. Niejednokrotnie miałem wrażenie, że sposób poruszania się innych graczy jest ekstremalnie ciężki do wykonania, grając na telefonie, co oczywiście kończyło się moją śmiercią. Ci sami gracze, jako rozwiązanie wskazują na pady komunikujące się za pomocą bluetooth z telefonem. O ile może to być dowolny kontroler ze sklepu, od posiadanego Xbox-a czy Playstation. To właśnie ten ostatni jest wskazywany jako najlepszy, choć wymaga delikatnych zmian.

JAK TO DZIAŁA?

Każdy kontroler DualShock 4 posiada wbudowany moduł bluetooth, więc idealnie się nadaje do naszego zastosowania.

  1. Upewnij się, że Bluetooth w telefonie jest włączony, a telefon wyszukuje pobliskich urządzeń.
  2. Na kontrolerze kliknij i przytrzymaj przycisk PlayStation, znajdujący się na środku kontrolera, oraz “Share”, który jest w pobliżu strzałek. Dioda led na padzie powinna zacząć błyskać, informując o przejściu w tryb parowania.
  3. W tym momencie nasz telefon powinien znaleźć pada i wyświetlić go na liście.
  4. Jeżeli cały proces przejdzie prawidłowo, dioda powinna przestać błyskać, a na telefonie otrzymamy informacje o prawidłowym połączeniu.

Podczas grania z użyciem DualShock 4 możemy spotkać się z problemem mapowania przycisków. W przypadku kierowania postacią przy użyciu analogów, strzał oraz celowanie są przypisane pod przyciski “share” i “option”. Jest to dość niewygodna konfiguracja, którą można obejść remapując przyciski. Wymaga to niestety root-a.

Dla mnie to trochę przerost formy nad treścią, ale znajdzie się wielu zapalonych graczy, dla których ten tutorial będzie olśnieniem. Myślę, że dla nich nie ma barier nie do przejścia i nawet zrootowanie telefonu nie będzie problemem. Jeżeli wolelibyście uniknąć takiej potrzeby, możecie przetestować inne pady dostępne na rynku. Swoją drogą, ciekawą opcją może się stać GamePad dla telefonów Motoroli o którym pisałem w ramach testów.

Testujemy Motomods – czy to ma sens? cz.2

Wieści z Rozładowani.pl