Realme XT - pierwszy telefon z aparatem 64 mpix. Czy aby na pewno?

Realme XT - pierwszy telefon z aparatem 64 mpix. Czy aby na pewno?

Opublikowano 28.08.2019 11:07 -


Marka Realme przez wiele lat tworzyła smartfony z podwójnym aparatem, który zyskał wiele dobrych ocen. Uznano jednak, że jest to zdecydowanie za mało dla prawdziwych pasjonatów fotografii, którzy oczekują od telefonu naprawdę wysokiej jakości zdjęć. OPPO przyjęło więc wyzwanie i zapowiedziało, że niebawem pojawi się na rynku Realme XT z aparatem o rozdzielczości 64 mpix.

Zapowiedź umieszczona na Twitterze w czerwcu tego roku miała przygotować  pasjonatów branży mobile do przełomu w kwestii obiektywów w telefonach. Jeszcze do niedawna sam producent nie chciał zdradzić szczegółów, poza informacją dotyczącą wykorzystania czujnika ISOCELL Bright GW1. W sieci jednak pojawiło się wiele zapowiedzi mówiących o tym, że Realme wyprzedzi Xiaomi i jako pierwszy pochwali się wykorzystaniem nowych technologii w aparatach.

realme xt

Marka Realme oraz dotychczasowe modele

Chiński producent co prawda dopiero niedawno zadebiutował na rynku smartfonów, jednak od tamtej pory zdążył trafić już do dużej grupy użytkowników. Całkiem niedawno, bo 20 sierpnia na rynku pojawiła się nowa seria telefonów Realme 5. Oba zaprezentowane modele spotkały się z pozytywnym odbiorem, głównie dzięki połączeniu eleganckiego wyglądu z dobrymi parametrami. OPPO jednak nie ma zamiaru przystopować i już niebawem zaprezentuje model XT. Swoim wyglądem będzie on nawiązywał do poprzednika – Realme X.

realme xt

Czym zaskoczy nas Realme XT?

Głównym powodem takiego rozgłosu kolejnego smartfona od Realme jest aparat 64 mpix. Ma być to pierwszy telefon z aparatem o takiej rozdzielczości. W połączeniu z najnowszą technologią ma on pozwolić na otrzymanie naprawdę wyrazistych zdjęć. Pasjonaci fotografii na pewno nie mogą się doczekać wstępnych testów czterech obiektywów. Wśród nich poza głównym aparatem ma znaleźć się także obiektyw szerokokątny, makroobiektyw oraz czujnik głębokości. Oto jedno ze zdjęć wykonanych zapowiadanym aparatem.

realme xt

Xiaomi czy Realme – kto będzie pierwszy?

Do tej pory nie mamy potwierdzonych informacji, która z marek jako pierwsza wypuści na rynek swojego smartfona z tak udoskonalonym aparatem. Xiaomi zapowiedziało, że informacje dotyczące Redmi Note 8 mają zostać ujawnione już 29 sierpnia. Powinno to zmotywować OPPO do dalszych prac nad swoim modelem. Kto jednak zaprezentuje się jako pierwszy? Zapewne dowiemy się niebawem.

Wieści z Rozładowani.pl