Chińskie marki bardzo dobrze radzą sobie na polskim rynku. Nic więc dziwnego, że kolejne pojawiają się w naszym kraju i oferują naprawdę ciekawe urządzenia. Tak jest z realme. Ta młoda marka rozpycha się łokciami pomiędzy innymi chińskimi producentami i dobrze jej to wychodzi.  Odsyłam Was do tekstu Daniela, który niedawno dość szeroko rozpisywał się o planach realme na podbój Europy oraz nowych produktach firmy. Teraz marka może sobie zaskarbić serca kolejnych użytkowników w Polsce. Do sprzedaży trafił bowiem realme X50 5G.

Specyfikacja realme X50 5G

Okazuje się, że realme X50 5G to naprawdę ciekawy smartfon. Jego specyfikacja wygląda zacnie. Sercem realme X50 5G jest procesor Qualcomm Snapdragon 765G z modemem 5G. Procesor wspierany jest przez układ graficzny Adreno 620. Do tego dochodzi 6 GB pamięci RAM, a także 128 GB wbudowanej pamięci na dane. Wyświetlacz to jednostka o przekątnej 6,57-cala z odświeżaniem na poziomie 120 Hz. Rozdzielczość wyświetlacza to 2400 x 1080 px, co daje zagęszczenie pikseli o wartości 401 ppi.

Aparaty i bateria w realme X50 5G

Pod względem aparatów realme X50 5G wygląda równie ciekawie. Na tylnej obudowie znajdują się 4 obiektywy. Dwa z nich mają rozdzielczość 2 Mpix. Kolejne mają po 8 Mpix oraz 48 Mpix (główny). Oprócz zwykłego obiektywu X50 5G został wyposażony w ultraszerokokątny 119 stopni, czarno-biały portretowy oraz makro. Co ciekawe, z przodu zastosowano podwójny aparat o rozdzielczości 2 Mpix oraz 16 Mpix. Realme X50 5G zasilany jest baterią o pojemności 4200 mAh. Wykorzystując technologię Flash 30W można ją naładować do poziomu 70% w ciągu 30 minut.

NFC, Dolby Atmos i Hi-Res

Na pokładzie znajdziemy także NFC, dzięki czemu można m.in. płacić za pośrednictwem Google Pay. Z kolei skaner odcisków palców umieszczony jest w bocznym przycisku. Producent podaje, że smartfon wspiera Dolby Atmos oraz jakość dźwięku Hi-Res. X50 5G trafia do użytkowników z Androidem 10.

Cena realme X50 5G w Polsce

Przyszedł czas na najważniejsze, czyli za ile tego smartfona można kupić w Polsce. Cena realme X50 5G wynosi 1499 zł, co czyni go aktualnie najtańszym telefonem na polskim rynku z obsługą sieci 5G. X50 5G można kupić w RTV Euro AGD, Media Expert, Komputroniku, NEONET, x-kom oraz sklep-realme.pl. Myślę, że za taką cenę realme X50 5G jest wart rozważenia.

Źródło: realme / Sklep-realme.pl




Posłuchaj nas!