Realme weźmie Europę szturmem. Chińska firma zaprezentowała nowe smartfony, smartwatche, urządzenia smart home oraz telewizor | IFA 2020

Opublikowano 7.09.2020 12:22 Aktualizacja: 7.09.2020 12:33 -


Wiele osób zastanawia się, skąd ta firma się w ogóle wzięła. To proste pytanie i mamy na nią proste pytanie. Znacznie ciekawszym jest to, czy mamy do czynienia z firmą, która zamiesza na rynku i stworzy alternatywę dla Xiaomi. Wszystko wskazuje, że jest na to szansa. Realme to potężny gracz!

Nie tak dawno informowaliśmy, że Realme wkracza oficjalnie na polski rynek. Poznaliśmy kilka pierwszych produktów, które oferowane były w niewygórowanych cenach. Teraz podczas targów IFA poznajemy kolejne zamiary firmy i nowe produkty.

Ale jakie Realme?

Firma nie ma wieloletniego stażu rynkowego. W zasadzie powstała nieco ponad dwa lata temu w Chinach, w tamtejszej dolinie krzemowej jak można by określić Shenzen. Realme założone zostało przez jednego członków zarządu znanego nam już Oppo w ramach gigantycznego konglomeratu technologicznego BBK Electronics. To właśnie ta firma zarządza markami Oppo, Vivo, OnePlus. To zmienia postać rzeczy prawda?

Realme

Kilka miesięcy temu firma weszła na rynki europejskie, w tym również polski. Czym kusić będzie firma? Myślę, że wiele osób ucieszy się, gdy zdradzę, że na pewno nie hiperdrogimi flagowcami, których cena jest z roku na rok coraz wyższa. Produkty Realme cechować się będą zdroworozsądkową i uczciwą wyceną. Mimo to producent dalej obiecuje najnowszą technologię i rozwiązania, których brak konkurencji, wygląd wyznaczający trendy oraz wysoką jakość i trwałość.

Realme

Na potwierdzenie tych słów wystarczy wspomnieć o technologii Ultra Dart, która potrafi ładować telefon z rekordową mocą 125 W. Daje to możliwość naładowania telefonu do 33% w pierwszych 3 minutach po podłączeniu do ładowarki. Realme chwali się też tym, że gdy inni producenci zastanawiali się, czy wprowadzać na rynek aparaty z matrycą 64 MP mieli oni już w ofercie aż 10 takich modeli. Jeśli chodzi o względy wizualne na pewno zapadły w pamięć specjalne wersje „Master Edition” kolorystyczne nawiązujące do cebuli czy czosnku (pamiętam sporo memów ;) ), ale również nagrodzone Red Dot Awards edycja ceglana i betonowa. Co więcej, firma stworzyła słuchawki TWA, które zaprojektował José Lévy, który jest projektantem ekskluzywnej marki Hermès.

Realme

Realme nie chce być kolejną alternatywą na rynku. Ma zamiary konkurować z najsilniejszymi markami i być dostępne w możliwie jak największej liczbie krajów. Firma mówi też o tym, że koncentruje się nie tylko na silnych rynkach, ale również tych obiecujących i rozwijających się. To nie są czcze słowa. W zaledwie dwa lata udało się wprowadzić produkty firmy w aż 61 krajach na kilku kontynentach (ponad połowa to kraje Europy).

Realme

W 2019 roku Realme stało się 7 największym sprzedawcą smartfonów na świecie! Ten rok firma chce zakończyć sprzedażą 50 milionów smartfonów. W ciągu najbliższych 2-3 lat, Ralme zamierza sprzedawać ponad 100 milionów smartfonów rocznie. To nie wszystko, firma przedstawia też nowe produkty jak smartwatche, urządzenie smart home i IoT oraz komputery i tablety. Warto śledzić poczynania tej firmy.

Realme

Nowe produkty pokazane na IFA 2020

Podstawę nowej oferty, którą przedstawiono, będzie stanowiło 5 linii urządzeń. Zaczynając od budżetowej linii „C”, średniej-niższej „ Narzo”, średniej-wyższej „Number” oraz „V”, która zaprezentuje przystępne telefony w technologii 5G. Prawdziwymi flagowcami będą natomiast urządzenia z „X” w nazwie.

Realme

Realme

Przedstawiono też plan rozwoju urządzeń, z pogranicza Smart Home i IoT jak inteligentne kamery monitorujące nasz dom czy smart żarówki. Wśród mniejszych akcesoriów znalazły się nowe słuchawki TWA oraz z model BT z pałąkiem na szyję. Z większych propozycji pokazano telewizor 55-calowy telewizor. Nowością jest też smartwatch.

15692F47 8AF5 4496 92B4 3D0C7086A8CC 7948165D 0A85 46CE 85BF AE39D3AE4FFD B9EE9452 DDD3 468F ACB6 D58E0FB48E68 ADA7C548 00CB 406D ABB2 B738DE1E4D08 6BE436B8 0806 42B2 A77E EEAC38684450

Więcej informacji na stronie Realme oraz profilu FB.

Wieści z Rozładowani.pl