Nie tak dawno informowaliśmy, że Realme wkracza oficjalnie na polski rynek. Poznaliśmy kilka pierwszych produktów, które oferowane były w niewygórowanych cenach. Teraz podczas targów IFA poznajemy kolejne zamiary firmy i nowe produkty.

Ale jakie Realme?

Firma nie ma wieloletniego stażu rynkowego. W zasadzie powstała nieco ponad dwa lata temu w Chinach, w tamtejszej dolinie krzemowej jak można by określić Shenzen. Realme założone zostało przez jednego członków zarządu znanego nam już Oppo w ramach gigantycznego konglomeratu technologicznego BBK Electronics. To właśnie ta firma zarządza markami Oppo, Vivo, OnePlus. To zmienia postać rzeczy prawda?

Realme

Kilka miesięcy temu firma weszła na rynki europejskie, w tym również polski. Czym kusić będzie firma? Myślę, że wiele osób ucieszy się, gdy zdradzę, że na pewno nie hiperdrogimi flagowcami, których cena jest z roku na rok coraz wyższa. Produkty Realme cechować się będą zdroworozsądkową i uczciwą wyceną. Mimo to producent dalej obiecuje najnowszą technologię i rozwiązania, których brak konkurencji, wygląd wyznaczający trendy oraz wysoką jakość i trwałość.

Realme

Na potwierdzenie tych słów wystarczy wspomnieć o technologii Ultra Dart, która potrafi ładować telefon z rekordową mocą 125 W. Daje to możliwość naładowania telefonu do 33% w pierwszych 3 minutach po podłączeniu do ładowarki. Realme chwali się też tym, że gdy inni producenci zastanawiali się, czy wprowadzać na rynek aparaty z matrycą 64 MP mieli oni już w ofercie aż 10 takich modeli. Jeśli chodzi o względy wizualne na pewno zapadły w pamięć specjalne wersje „Master Edition” kolorystyczne nawiązujące do cebuli czy czosnku (pamiętam sporo memów ;) ), ale również nagrodzone Red Dot Awards edycja ceglana i betonowa. Co więcej, firma stworzyła słuchawki TWA, które zaprojektował José Lévy, który jest projektantem ekskluzywnej marki Hermès.

Realme

Realme nie chce być kolejną alternatywą na rynku. Ma zamiary konkurować z najsilniejszymi markami i być dostępne w możliwie jak największej liczbie krajów. Firma mówi też o tym, że koncentruje się nie tylko na silnych rynkach, ale również tych obiecujących i rozwijających się. To nie są czcze słowa. W zaledwie dwa lata udało się wprowadzić produkty firmy w aż 61 krajach na kilku kontynentach (ponad połowa to kraje Europy).

Realme

W 2019 roku Realme stało się 7 największym sprzedawcą smartfonów na świecie! Ten rok firma chce zakończyć sprzedażą 50 milionów smartfonów. W ciągu najbliższych 2-3 lat, Ralme zamierza sprzedawać ponad 100 milionów smartfonów rocznie. To nie wszystko, firma przedstawia też nowe produkty jak smartwatche, urządzenie smart home i IoT oraz komputery i tablety. Warto śledzić poczynania tej firmy.

Realme

Nowe produkty pokazane na IFA 2020

Podstawę nowej oferty, którą przedstawiono, będzie stanowiło 5 linii urządzeń. Zaczynając od budżetowej linii „C”, średniej-niższej „ Narzo”, średniej-wyższej „Number” oraz „V”, która zaprezentuje przystępne telefony w technologii 5G. Prawdziwymi flagowcami będą natomiast urządzenia z „X” w nazwie.

Realme

Realme

Przedstawiono też plan rozwoju urządzeń, z pogranicza Smart Home i IoT jak inteligentne kamery monitorujące nasz dom czy smart żarówki. Wśród mniejszych akcesoriów znalazły się nowe słuchawki TWA oraz z model BT z pałąkiem na szyję. Z większych propozycji pokazano telewizor 55-calowy telewizor. Nowością jest też smartwatch.

Więcej informacji na stronie Realme oraz profilu FB.