Podczas targów IFA 2020 w Berlinie, na których byliśmy Realme informowało o planach podboju Europy. Firma nie blefowała, bo w sprytny sposób, wykorzystując media społecznościowe zalewa nas lakonicznymi ciekawostkami. Tą ostatnią podzielił się na Twitterze Madhav Sheth, który jest CEO Realme India Europe.

UltraDART jest naprawdę szybkie!

Oczywiście producenci nie mają zamiaru, by nasze telefony działały dłużej. Znacznie wygodniejszym jest dla nich, by zamiast tego szybciej się ładowały. Dotarliśmy do granicy około 5000 mAh. Teraz zauważamy trend, który podnosi sprawność ładowania baterii. Już niemal każda marka posiada własną technologię lub wspiera, któryś z uniwersalnych protokołów.

Jednym z ostatnich producentów, który pochwalił się ostatnio rozwojem takowej jest właśnie Realme (której nazwę powinienem zapisywać małą literą, ale nie potrafię się przemóc). Należące do grupy BKK Electronic ma ambitne plany na szturmowanie europejskiego rynku. Potrzebne są jednak cechy, które dadzą nowej firmie przewagę nad konkurencją. Trzeba przyznać, że super szybkie ładowanie może temu całkiem dobrze przysłużyć.

UltraDART to bliźniacza technologia do tej zwanej przez Oppo AirVOOC. Również w tym przypadku uzyskamy moc aż 125 W podczas ładowania. Nie będę wchodził w szczegóły tej technologii, bo sam do końca jej nie potrafię zrozumieć. Wiem za to, że aby osiągnąć tak dużą moc, Realme wykorzystuje baterię 4000 mAh, która właściwie składa się z dwóch oddzielnych pakietów ogniw, sprytny systemem konwersji natężenia prądu i aż 14 czujnikami temperatury, czuwających nad stabilnością ładowania. Pozwala to naładować baterię do 33% w zaledwie 3 minuty. Ładowanie do 100% trwa w tym przypadku zaledwie 20 minut.

Madhav Sheth to szef Realme, który pochwalił się wizytą w laboratorium firmy. Jego wpis sugeruje nadchodzące nowe urządzenie, które wspiera powyższą technologię. Nowe urządzenie komunikowane jest również za sprawą polskich kanałów w mediach społecznościowych. Realme Polska pyta „czy jesteśmy gotowi na przyśpieszenie” i prosi o uwagę, gdyż niedługo odbędzie się premiera nowego urządzenia. Z pewnością, gdy będziemy wiedzieć więcej, damy Wam o tym znać.

Psss.. Mam też do testów realme 7 Pro, niedługo pierwsze wrażenia ;)